Seinen Mangası SUN KEN ROCK’ın Bitiş Tarihi Belli Oldu

Daha önceki haberlere göre Sun Ken Rock’ın 24. cildiyle birlikte ünlü serinin 25. ciltte biteceği açıklanmış ve haber, Shonengahosha’nın resmi Twitter hesabı tarafından da doğrulanmıştı. Ama manganın hangi tarihte biteceği bilinmiyordu.

Sun Ken Rock 1

Shonengahosha’nın Young King dergisinin bu yılki 4. sayısında Boichi’nin sevilen seinen mangası Sun Ken Rock’ın 2 sayı daha çıkacağı okuyuculara duyuruldu. Sun Ken Rock finalini derginin 6. sayısında, yani 22 Şubat tarihinde yapacak.

Manganın hikayesi Ken adlı bir kahramanı ele alıyor. Ken, küçük yaşta ailesini kaybetmiş ve asi bir şekilde büyümüş bir gençtir. Aşık olduğu Yumi isimli kızın, doğduğu yer olan Kore’ye dönmesi ve polis olma idealini yerine getirmesi, Ken’i ateşler ve sevdiği kızın ve polis olma hayalinin peşinden, Kore’ye gider. Ama orada geçirdiği süre içinde işler istediği gibi gitmez ve Ken, kendisini hayal ettiğinden çok farklı bir noktada, gangsterlerle dolu yer altı dünyasında bulur. Güçlü adalet duygusu acaba Ken’i olmak istediği yere getirebilecek midir?

Sun-Ken Rock mangası 2006 yılında Shonengahosha’nın Young King dergisinde yayımlanmaya başlamış, serinin son hikaye bölümü ise 2013 yılında başlamıştı. Gittikçe ünlenen seri bu haberiyle sevenlerini üzdü. Manga bitiyor ama kim bilir, belki yakın zamanda animesini görürüz. 2016 yılında birçok animenin yeni sezonlarıyla parlayacağı bir yıla benziyor. Sun-Ken Rock’ın da animesini görsek fena mı olur?

Sıkı anime izleyicisi ve manga okuyucusu. Ara sıra çeviri yapar, ara sıra da haber yazar.