DON’T STARVE TOGETHER Mini Rehberi – Çok Oyunculu Hayatta Kalma Oyunu

Don’t Starve Together bağımsız çoklu oyunculu ve Tim Burton çizimlerini anımsatan bir hayatta kalma oyunudur.

Yeni karakterler, mevsimler, yaratıklar, biyomlar ve dev yeni zorluklar eklendi. Garip yaratıklar, tehlikeler ve sürprizlerle dolu garip ve keşfedilmemiş bir dünyaya girin. Hayatta kalma stilinizle eşleşen öğeleri ve yapıları hazırlamak için kaynakları toplayın. Bu garip toprağın gizemlerini çözerken yolunuza çıkacak tehlikelere dikkat edin.

DON'T STARVE TOGETHER

Oyunun tek kişilik oynanan ilk versiyonu Don’t Starve gayet keyif vericiydi fakat bir yerden sonra tek başınıza oynamak rutinleşmişti. Özel bir oyunda arkadaşlarınızla işbirliği yapabilir veya şansınızı çevrimiçi yabancılarla deneyebilirsiniz. Zorlu koşullarda hayatta kalmak için diğer oyuncularla birlikte çalışın.

İlk birkaç hafta hayatta kalmak için çok önemlidir, odağınızı kaybetmeyin!

Oyuna başladığınız andan itibaren her şeyi toplamayın. İlk 6 gün hedefiniz haritayı keşfetmek ve ev kurmak olsun. Evinizi domuz kralının ve köyünün yanına kurarsanız daha iyi olur. Onlarla arkadaş olabilirsiniz ayrıca sizin için savaşacaklardır.

Don’t Starve Together’da yiyecekleri sadece açlığınızı giderecek kadar alın. Oyunun başında çok önemli değil. İlk günler, üzerinizde mutlaka balta bulundurun ki kamp ateşi yakabilesiniz. Kamp ateşi yakmak için 2 odun ve 3 saman bulun ve mutlaka üzerinizde bulunsun. Aksi takdirde gece olduğunda karanlıkta öleceksiniz.

Don't Starve Together

12 tane çiçek toplayıp Garland yapın ki akıl sağlığınızın düşmesini önlesin. Her neyse domuz köyünü bulduğunuzda sırasıyla; Science Machine, Alchemy Machine, Crock Pot, Lightning Rod kurmaya çalışın kış gelmeden bol bol yiyecek toplayıp, pişirip buzdolabında saklayın. Tabi buzdolabı için “Gear” bulmanız gerekiyor.

Her şeyden bol bol toplamaya bakın kışın bir yere pek gidemeyeceksiniz. Evinizin yakınlarına “Berry” ekin, çiçek toplayıp arı kovanı yapın. Tabi bunlar yeterli değil farm yapın, gübreleyin. Soğuktan daha az etkilenmek için kıyafet yapmalısınız. Bol bol örümcek ağı toplamanızda yarar var. Yaz olduğu zaman gene hemen hemen her şey bu mevsimde de geçerli. Sıcaktan zarar göreceksiniz ve gübrelenebilen her şey kuruyacak.

Çeşitli modlarla oyununuzu rutinden rahatlıkla kurtarabilirsiniz ama dikkat edin fazlası daha çok sıkılmanıza neden olur. örnek vermek gerekirse;

Always on status : Health, hunger, sanity değerlerini sayısal olarak görebilir, mevsim geçişlerine kaç günün kaldığına bakabilirsiniz. Gayet kullanışlı bir mod.

Global player icons : En güzel mod bana göre, arkadaşınız nerede olursa olsun haritadan yerini görebiliyorsunuz.

Personal chesters : Oyuna size ait bir chester ile başlarsınız.

Waiter 101 : oyundaki en büyük eğlenceniz yemek yapmak ise gerçekten şahane.

Don’t Starve Together’da farklı özelliklerde karakterler var ve mod olarak da bulabilirsiniz.

DON'T STARVE TOGETHER

Don’t Starve Together biraz eski ama güzel bir kitlesi var. Bakalım kaç gün hayatta kalabileceksin?