YENİ BIOSHOCK Oyunu Yolda, Buna Hazır Mısınız?

BioShock evrenine tekrar döneceğiz gibi görünüyor.

2016’daki BioShock: The Collection’ın yanı sıra, serinin geleceği ile ilgili bir haberin ortaya çıkması çok da uzun sürmedi. Son ipucu Take-Two CEO’su Strauss Zelnick’den geldi, Zelnick oyuncuların daha fazla BioShock devam serisi beklemesi gerektiğini belirtti! Yeni Bioshock oyunu yolda.

Bu çekişme süreci, Kotaku’dan Jason Schreier’in yeni bir oyunun şuanda geliştirilmekte olduğunu belirtmesiyle son buldu diyebiliriz sanırım.

Bu projenin gün yüzüne çıkması da Bay Schreier’in Mafia III’ün arkasındaki stüdyo olan Hangar 13’teki oyun geliştiricileriyle, stüdyonun son birkaç yıldır karşılaştığı zorluklar hakkında yaptığı bir röportaj sırasında gerçekleşti. Schreier’e göre, Hangar 13, şuanda kod adı “Parkside” olan yeni BioShock oyununu geliştiren ve adı bilinmeyen bir stüdyo ile yan yana çalışıyor. Schreier’in görüştüğü kişilerden birine göre, oyun hala erken aşamalarda ki röportajdaki kişi “Parkside pek çok insan için hazır değil.” diyor. Bu, komşu stüdyonun personel büyüklüğüne referansla söyleniyor tabii.

Aslında ilk ipucunu aylar öncesinden BioShock: Infinite’in seviye tasarımcısı Shawn Elliot, Arkane Stüdyo’sunu bırakıp isimsiz bir proje için 2K Games’de çalışmaya döndüğünde vermişti. Hem stüdyo hem de proje bilinmezken, stüdyonun Novato, California’da bulunduğu ortaya çıkmıştı. Hangar 13’ün Novato’da yer aldığını ve yeni BioShock oyununu ele alan gizemli bir yan komşularının olduğunu göz önüne alırsak, “Parkside”’ın gerçekten de Elliot’un işe alındığı bir proje olması ihtimali oldukça yüksek görünüyordu.

YENİ BIOSHOCK Oyunu

Yeni BioShock oyunu hala “top-secret” olduğundan ve hala gelişiminin ilk aşamalarında olduğundan, 2K Games’in yakında herhangi bir ayrıntıyı bizlerle paylaşmaya istekli olduğunu pek düşünmüyoruz açıkçası. Bununla birlikte, olası özelliklerinin bazılarına ilişkin olarak bir veya iki makul tahmin yapılabilir. Örneğin, serinin geçmişini ve 2K Games’in ana şirketi Take-Two Interactive’in oyunlarındaki mikro transferlerle ilgili nispeten yeni ve biraz tartışmalı duruşunu dikkate alır isek yeni BioShock oyununun büyük ihtimalle multiplayer özelliğini içerebilecek olması söz konusu.

BioShock

BioShock, 2007’de piyasaya sürülmesinden itibaren çok sevilen ve çok beğenilen bir seri olmuştu zaten. Ken Levine olmadan devam etmek biraz zor olabilir ancak daha önce yapılmadı değil. Seriyi idare eden ekibin kullanabileceği çok fazla materyali olmasından dolayı hatta daha bile kolay olabilir. En azından artık hayranları olarak yeni BioShock oyunun bir ihtimalden çok gerçekleşmekte olan bir proje olduğunu öğrenmemiz içimizi rahatlattı.

Şimdi tek yapmamız gereken arkamıza yaslanıp yeni BioShock oyununu beklemek olacak. Bakalım bu süreçte daha neler ile karşılaşacağız!