The King of Fighters XIV PS4’e Geliyor

SNK Playmore, oldukça methedilen dövüş oyunu serisinin devamı olan The King of Fighters XIV ile ilgili yeni detayları açıkladı. Oyun bu yılın sonlarına doğru konsol için de gelecek.

The King of Fighters XIV 3D grafikleri kullanan serideki ilk oyun olacak. Oyun tamamen yeni olmayıp, geleneksel  3’e 3 dövüş sistemini kullanacak. SNK, oyun çıktığında oynanabilir olacak 50 karakterlik bir listenin sözünü verdi. Bunların arasından 19 karakter yeni diğer 31 tanesi ise önceki oyunlardan karakterler.

The King of Fighters XIV
Japon geliştiriciler, oyunu dövüş motorunu yükselterek daha aerodinamik bir hale getirdiler bu da yeni oyuncular için oyunu daha çekici kıldı. Yeni eğitim modunda, oyun içi tanıtım eğitiminde yeni oyuncular deneyimli oyuncularla eşleşecekler. The King of Fighters XIV’ta ayrıca parti dövüş özelliği bulunacak. Bu özellikte, 3 takımdan 2’si online olarak birbirlerine karşı savaşacaklar.

Ek olarak The King of Fighters XIV oyunu tek oyunculu hikaye üzerinden devam edecek ve hikaye önceki King of Fighters turnuvasından yıllar sonrasında geçecek. Bu modda, oyuncular tamamen bilgisayar kontrollü rakipleriyle mücadele edecek

The King of Fighters 14 ss

Oyun için kesin bir çıkış tarihi henüz açıklanmasa da 2016 yılı içinde King of Fighters XIV’ün ilk olarak PlayStation için piyasaya sürüleceği açıklandı.

ss4