Skyrim’ci Nine ELDER SCROLLS 6’ya NPC Olarak Eklenecek

Youtube’da 500 bine yakın abonesi ile 82 yaşındaki Shirley Curry kendisini oyun camiasına Skyrim’ci Nine olarak tanıtmıştı. Kendisi beklenildiği üzere koyu bir Elder Scrolls V: Skyrim hayranı. Yaklaşık 3 yıldır TES V: Skyrim odaklık olmakla üzere farklı video içerikleri üretmekte.

TES VI’nın yapım haberlerinin duyurulması ile Curry’nin hayranları nineleri için güzel bir harekete imza attı. Hayranı oldukları ninelerini oyunun bir parçası yapmak için başlayan kampanya oyunun arkasındaki geliştirici ekibin ilgisini çekti. İşin güzel tarafı ise firmanın bu işe oldukça sıcak bakıp kabul etmesi.

Pax East‘de düzenledikleri 25.yıl panellerinde bu duyuruyu yapan firma açıklamasında Efsanevi Skyrim Hayranı atfettikleri Curry’nin oyun-içi modellerinin oluşturulduğunu belirtti.

Tüm bu gelişmeler karşısında Curr oyunun bir parçası olacağı için son derece mutlu olduğunu ifade ederken, gelecekte başka oyuncuların kendi karakteri ile maceralara atılacağını düşünmekten hoşnut olduğunu belirtti.

Skyrim’ci Nine ayrıca firmayı ziyaret ettiği bir videoyu Twitter’da paylaştı. Videoda Skyrim tişörtü ile görünen Curry, Todd Howard ile bu gelişme üzerine ufak bir muhabbet ediyor.

Son dönemde adından pek de iyi şekilde söz ettirmeyen Bethesda bu hamlesi ile TES hayranlarını geri kazanmada ne kadar başarılı olacağı ise merak konusu

Sinema, dizi, oyun sever