Oyunseverler “E-gameshow” Oyun, Yazılım ve Donanımları Fuarına Gün Sayıyor

Başkent, 2-5 Haziran tarihlerinde e-gameshow fuarına ATO Congresium’da 10,000m2-lik alanda ev sahipliği yapacak.

Bu yıl ikinci kez gerçekleştirilecek ve geçen yıldan bu yana iki mislini aşkın büyüyen ’’E-gameshow’’ oyun, yazılım ve donanımları fuarını T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı, T.C. Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Ankara Kalkınma Ajansı, KOSGEB, TOGED (Türkiye Oyun Geliştiricileri Derneği), ODTÜ Teknokent ve Hacettepe Teknokent destekliyor.

Fuar, oyun sektörünün en önemli şirketleri, oyun geliştiricileri, dağıtıcıları ve oyunseverleri bir araya getirerek Ankara’yı bu sektörde öne çıkarmayı planlamaktadır.

bg2

“Riot Games Türkiye, çeşitli topluluk etkinlikleri, sürpriz ödüller, cosplay şovları ve Riotçularla tanışma seanslarının yanı sıra, 5 ay süren Üniversite Ligi maratonunun büyük finalini de E-Gameshow’daki alanında gerçekleştirecek. Riot Games fuarın hafta içi günlerinde topluluk etkinlikleriyle katılımcılara eğlenceli anlar sunacak, hafta sonu ise Üniversite Ligi Büyük Finali ile eSpor heyecanı doruğa ulaşacak.”

cos1

cos2 kinpatsu
cihan
Valennia

Bu sene E-GameShow’da ödüllü cosplay ”Kostümlü Oyun” yarışması oyunseverleri bekliyor. Cosplay yarışması için oyunseverler çeşitli aksesuarlar ve kostümler kullanarak kendi yarattığı karakterleri taklit ederek kostüm ve performans sanatı ile fuarın ilk günü final elemelerini geçebildikten sonra 5 Haziran Pazar günü büyük cosplay yarışması finalinde sahneye çıkmaya hak kazanacaktır. Cosplayler craft kalitesi, karakter benzerliği ve roleplay üzerinden üç ayrı kategori olarak Türkiye’nin en başarılı cosplayerlarından Stymphalia Cosplay ve Valennia Cosplay, yanı sıra dünyaca ünlü ve muhteşem çalışmalara sahip olan Güney Afrika’dan Kinpatsu Cosplay ve Yunanistan’dan gelen Irene Astral gibi jüri üyeleri tarafından puanlandırılacaktır. 71.000 takipçisi olan Türkiye’nin güzide cosplayeri Melodi Kızılgün‘ün Cosplay yarışmasının sunumunu gerçekleştirecektir.

Bununla birlikte e-GameShow’da en sevdiğin oyun kahramanına dönüşmek isteyenler Red Bull Shape Shifters sayesinde hayranı olduğunuz süperkahramanın kostümünü giyebilir, bir oyun karakterine dönüşebilirsinız. Sadece o kostümü giymekle kalmayacaksınız, fotoğraflarını da Mehmet Turgut çekecek.

Fuar alanı içerisinde TÜRKSAT bir planetaryum kurarak gençliğin uzay dünyası ile buluşmasını sağlayan bir ortamı gerçekleştirecektir.

Zengin içeriğiyle ve sürprizlerle dolu e-gameshow, dört gün boyunca oyunseverlere unutulmaz oyun etkinliği yaşatacak.

Fanzade
Fanzade.com Genel Yayın Yönetmeni