OVERWATCH ve Yeni Karakteri “BRIGITTE”

Blizzard Entertaintment 20 Mart 2018’de Brigitte adlı yeni karakteri çıkaracağını duyurdu. Bu karakteri tanıtan kısa bir tanıtım videosu da yayınladı. Support tarzı bir oyuncu olan Brigitte gerektiğinde kendisi saldırı yapıyor gerektiğinde takım arkadaşlarının saldırmasına yardımcı olurken onları koruyabiliyor.

Brigitte, Tallbyeon’un kızı ve Reinhardt ile birlikte çalışmış olan bir destek karakteri.

Brigitte Concept.png Zırhlarla haşır neşir olan yetenekli bir mühendis olan bu karakter, en ön saflarda savaşıp takım arkadaşlarını korumaya adamış kendini. Zırh yetenekleri sayesinde güvenilir bir destek arakteri olan Brigitte, takım arkadaşlarını iyileştirmek için onlara Repair Pack’ler  sağlıyor. Karakter, ilk silahı Rocket Flail ile aynı anda birden çok düşmana hasar verebilmekte ve Whip Shot yeteneğiyle de düşmanlarını sersemletiyor. Pasif yeteneği Inspire ise yakınındaki takım arkadaşlarını belli bir sürede iyileştirmesine imkan sağlamakta.

Önüne yerleştirebildiği Barrier Shield ile belli oranda hasarı engelleyebilen karakter ayrıca Shield Bash yeteneği sayesinde Barrier Shield’dan rakiplerine hücum edebilmekte. Ultimate yeteneği Rally ile de hızını arttırabilen Brigitte, bu sürede yakınlarındaki takım arkadaşlarına da ekstra zırh veriyor.

Brigitte Lindholm hakkında daha fazla bilgiye buradan ulaşmanız mümkün.


İşte size bu oyuna yeni başlayanlar veya daha iyi olmak isteyenler için bazı ipuçları:

Bu oyun birincil kişi shooter oyunu (FPS). Dolayısıyla beceriye dayalı bir yapısı var. Bu oyunda başarılı olmak için videolarını izlemek veya internette bunun gibi çeşitli yazıları okumak faydalı olmaz. Diğer birçok oyuncunun yaptığı gibi oynayarak öğrenmeniz gerekir. Öncelikle ne oynadığınızı bilmelisiniz. Overwatch, bir Call of Duty oyunu değildir. Counter Strike da değildir. Takıma dayalı olduğu doğrudur ancak oyunu kazanmanız için yapmanız gereken şey daha fazla adam öldürmek değil amaçları ve görevleri tamamlamak ve bunları yaparken olabildiğince hızlı olabilmektir. İşte beceri unsuru da burada yatıyor.

 

Ölme-öldürme oranına bakarak oyuncuları başarılı-başarısız olarak değerlendirmek mümkün değildir. Amacınız eğer mümkün olduğunca çok kill almaksa, bunu yapmak için; size yolu açan tanklar, sizi iyileştiren sağlıkçılar, ve bölgeyi sizin için tutan savunma heroları ile birlikte çalışmanız gerekir. Her bir heronun kendine özgü bir görevi vardır. Böyle olunca tüm takım hep beraber dalıp olabildiğince çok kill almaya çalışmak gibi bir amaç güdemez. Bu amaç CoD oyunlarında veya counter strike’da en temel amaçtır ancak Overwatch gibi yeni nesi shooter oyunlarda amaç takım halinde her bir karakterin kendine özgü yeteneğini birleştirerek stratejik ilerlemek ve hedefi ele geçirmek üzerine kuruludur. Takımınızla oluşturduğunuz ortak gücü düzgün kullanmayı başarabilirseniz zafere daha yakınsınız demektir.

Overwatch oyununda yirmi dörde yakın karakter mevcut. Kendi web sitesinde bu karakterler zorluk derecesine göre sıralanmış durumda. Yeni başlayanların her bir sınıftan en az iki farklı karakteri denemesi tavsiye edilir.

Haritaları öğrenin.

En azından sağlık paketlerinin nerede olduğunu, hedefe giden alternatif yolları ve güzel kaçış yollarını öğrenin.

Videoları ve oynanış yayınlarını izleyin.

Seçtiğiniz karakterin nasıl oynanması gerektiğine dair fikir sahibi olabilmek için bu karakterleri ustaca oynadığını düşündüğünüz kişilerin videolarını izleyin. En zor oyunlardan biri olarak kabul edilen Dark Souls için bile, internetteki videoları izledikten sonra daha kolay olduğunu söyleyen oyuncular var. Hal böyle olunca, nerede ne zaman ne yapılması gerektiği hakkında bilgi sahibi olmanızı en hızlı ve kolay sağlayacak yöntemin bu olduğunu söylemek yanlış olmaz.