2017’de NIER Automata’nın Müzikleri İyi Sattı

Square Enix’in piyasaya sürdüğü Nier serisinin müzikleri konser olarak bir araya getirilip Blu-ray formatında piyasaya sürülmüştü. Oricon News adlı platform üzerinde haftanın en’lerinin belirlendiği bir bölüm mevcut. ”Nier Music Concert Blu-ray” adlı eser, 18 Eylül ile 24 Eylül tarihleri arasındaki bir hafta boyunca listenin en üst sırasında yer almayı başardı.

Bahsi geçen bu eser, uluslararası platformlarda da satışa sunulacağı için küresel çapta bir çalışma ve alt yapı süreci geçirdi. Şimdi kesilmemiş versiyon ile hayranlarıyla buluşuyor. Üstelik yeni bir stüdyoda üretildiğine dair söylentilerin de doğru olduğu açıklandı.

Bu blu-ray diskin fiyatı kdv dahil 6264 yen. (Yaklaşık 242 TL).

 

NIER Automata'nın Müzikleri
NIER Automata’nın Müzikleri

2018’de de başarısını devam ettirebilir.

2017 yılının en iyi oyun müzikleri arasına giren ve 2018’de de konumunu koruyacak gibi görünen Nier: Automata’nın müzikleri Keichi Okabe ve stüdyo arkadaşları tarafından üretildi. Oyuncular tarafından büyük bir hayranlıkla karşılanan bu müzikler (OST-Original Sountrack), benzersiz ve kendilerine has olarak tanımlandı. Daha sonra çıkarılan albüm, bazı eleştirmenlere göre asıl OST’nin gölgesinde kalmıştı. Dolayısıyla, aslı kadar başarılı olamayacağı için yıldızının kısa zamanda söneceği doğru bir şekilde öngörüldü. İlk üç albüm, Japon müzik listelerini düzenleyen Oricon adlı web sitesinde yüksek yerlerde yer aldı.

Nier:Automata’nın müzikleri ise Şubat 2017’de çıktı. Yapımcı kadronun önceki kadroyla aynı olmasının da verdiği bir güvenle bu çalışmaya başladıkları söylenebilir. 29 Mart 2017 tarihinde Square Enix tarafından oyun için OST albümü çıkarıldı. 3 saat 33 dakika 43 saniye olan bu albüm, oyun içindeki tüm müziklerle birlikte, ana menü müziğinin farklı dillerdeki varyasyonlarını da içeriyordu.

Ayrıca 15 Temmuz 2015 tarihinde, resmi lisanslı bir anlaşma ile Nier oyununun müziklerine OverClocked Records tarafından video üretildi. Müzik video formatı da piyasaya sürüldü.

Tokyo’da, ”Nier Music Concert Talk Live” adlı bir konser düzenendi. Ex Theater Roppongi’de 16 Nisan 2016’da düzenlenen bu konserde Nier ve Nier: Automata oyunlarının çok çeşitli müzik parçaları da çalındı. Yapılan bu performans hayranlar tarafından büyük bir sevgi ve ilgiyle karşılandı.

14 Aralık 2016’da blu-ray disk formatında piyasaya sürüldü. İkinci bir konse ise 5 Mayıs 2017 tarihinde gerçekleştirildi ve Niconico sitesinde canlı olarak yayınlandı. NIER Automata’nın Müzikleri hoşunuza gidiyorsa

Kaynak: Gamespark