Merakla Beklenen OVERWATCH 2 Resmi Duyurusu İle Gündemde!

Pvp tabanlı aksiyon ve rekabet oyunu olan Overwatch geçtiğimiz yıllarda oyun dünyamıza giriş yapmış ve rekabetçi yapısı, her ne kadar Pvp tabanlı olsa da sinematiklerinden gördüğümüz yüzeysel hikayesi ile epey bir gündemde kalmış ve konuşulmuştu. Zaman geçtikçe oyuna yeni kahramanlar gelmiş dengelemeler yapılmış ve yepyeni kostümlerde  getirilmişti ama bir yerden sonra oyun kısmen düşüşe geçmiş (en azından benim gözümde ) ve oyunun hayranları daha detaylı bir ikinci oyun beklentisine hayli hayli girmişti. Geçtiğimiz aylarda ortaya çıkartılan dedikodunun ardından heyecanlanan hayranların bu konuda haklı olduğu ise bu yıl yapılan Blizzcon’da resmen doğrulandı. Overwatch direktörü (bu adamın onca hayran tepkisinden sonra hala o görevde olmasına inanamıyoruz) Jeff Kaplan BlizzCon’da Overwatch 2 ‘yi duyurdu.

Overwatch 2 ilk oyuna kıyasla ne gibi yenilikler ile geliyor?

Overwatch 2 ile ilgili en büyük gelişme bence oyun içine gelen hikaye ve Co-op modu, bu yenilikler Pvp tabanlı bir oyun için devrim niteliği yaratabilir gibi görünüyor.Bunun yanı sıra PvP modu da geliştirilmiş haliyle devam edecek. ‘Push’ adındaki yeni mod, iki yeni karakter ve ilk oyunun aksine oynadığımız karakterlerin yeteneklerini dilediğimiz şekilde seçebilmemiz ve yeni yetenekler ekleyebilmemiz PvP moduna hayli bir hareket getirecek gibi.Ayrıca karakterlerimizin yeteneklerini geliştirmemizde mümkün olacak.

OVERWATCH 2
Resme bakılırsa karakterleri özelleştirmek bayağı bir eğlenceli olacak ve zamanımızı bol bol yiyecek gibi.

Yepyeni 3 haritada oyunun yepyeni moturu sayesinde gayet hoş görünüyor, yani görsellikte tatmin edici olacak gibi.Unutmadan en önemli durumlardan birini de belirtelim Overwatch 2, Overwatch’tan farklı bir oyun olacak fakat Overwatch ve Overwatch 2 oyuncuları beraber oynayabilecekler.

Oyuncular aynı çevrimiçi sıralara girerek oyun arayacaklar. Overwatch 2 ile beraber gelecek yeni karakterler, haritalar ve özelliklerin hepsi orijinal oyuna da gelecek. Ayrıca iki oyuna da sahip olan kişiler ilk oyundaki kostümlerini ikinci oyuna da taşıyabilecekler.Overwatch 2’nin  ilk oyundan iki temel farkı var. İlki, oyunda hikaye modu şeklinde PvE modları olacak. Bu özelliğin ilk oyuna gelmeyeceğini söyleyelim. İkinci fark ise karakterlerde ve genel tasarımda görsel değişikler olacak. Şimdilik 5 karakterin yeni hallerini  görebildiğimiz Overwatch 2 henüz geliştirme aşamasında ve yakın bir zamanda çıkması bekleniyor. Fakat çıkış tarihi henüz belirli değil. Yine de tüm gelişmeler oldukça heyecan verici.