FANZADE.COM
Hayran Kültürü Platformu

HIDETAKA MIYAZAKI : DARK SOULS 3’teki Değişiklikleri Anlattı

0

Geçen hafta Gamescom’da Dark Souls 3 ’ten küçük bir kesit gördük ve ilk izlenim olarak oyunun geleceğinin umut vaat ettiğini söyleyebiliriz.

İlk oyun olan Dark Souls’a daha fazla benzeyen Dark Souls 3’te FromSoftware’in diğer oyunu Bloodborne’dan da izler bulacaksınız. Kısaca Dark Souls 2’de hissedilen yabancılık duygusu bu sefer ortadan kalkmış.

Gamescom’da Dark Souls serisinin yaratıcısı ve FromSoftware’in başkanı Hidetaka Miyazaki ile sohbet etme şansı bulan ve oyunun silahlarıyla ilgili yeni Battle Art sistemi, boss karşılaşmaları ve daha fazlası hakkında sorular soran Polygon sitesinin yaptığı görüşmeden kesitleri sizlerle paylaşıyoruz.

DARK SOULS 3

 

Oyun gelecek yılın başlarında PlayStation 4, Windows PC ve Xbox One için hazır olacak.
İşte oyun hakkında öğrendiklerimiz :

Miyazaki, Bloodborne üzerinde çalıştığı sırada Dark Souls 3’te yapabileceği yeniliklerin farkına varmış. Bunları, oyunculara karakter yapılandırabilme seçeneği ve yeterli mesafeyi ayarlayabilme yetkisi vererek taktiksel hareket etmelerine olanak tanımak olarak nitelendiriyor.

Silahlara battle art 

Bir evrim olarak her silaha dövüş sanatları/battle art eklediğini belirten Miyazaki, benzer şekilde yeni büyü eklemeleri de yapmış ve bunun Dark Souls 3’e kesinlikle yeni bir hava kattığını düşünüyor.

bosses darksouls

Miyazaki, bunun oyun için oldukça büyük bir değişiklik olduğunu aktardı  ve “Oyuncu, boss tarafından öldürüldüğünde Battle Art sistemi oyuncuyu o bölümü tekrar oynaması için teşvik edecek” dedi.

Boss’lara karşı empati

Miyazaki, Boss karakterleri oluştururken oyuncuda çelişki oluşturmasını istediğini söylüyor ve ekliyor “Örneğin Dancer of the Frigid Valley isimli boss kesinlikle müthiş bir düşman ama oyuncu bu boss ile karşılaştığında sadece korku hissetmiyor aynı zamanda üzüntü de duyuyor. İşte benim istediğim de tam olarak buydu. Oyuncuların karşılarında sadece korkunç bir yaratık görmesini değil, Boss’un karakterinden de bir parça hissetmelerini istedim”

Boss’lara heat-up sistemi eklediklerini söyleyen Miyazaki, bundan sonra boss’ların savaşın ortasında taktiklerini ve atak şekillerini değiştirebileceğini vurguladı.

Düello olmadan Dark Souls’un bir anlamı olmaz diyen Miyazaki’ye oyunun önceki oyunlara kıyasla zorluk derecesini sorduk. Miyazaki, söz konusu Dark Souls oyunu olduğunda zorluk derecesi hakkında konuşmak istemediğini bunun yerine oyuncuların düello ile nasıl başa çıkabileceklerini konuşmayı tercih ettiğini söyledi.

Miyazaki, FromSoftware’in amacının hiçbir oyuncunun üstesinden gelemeyeceği bir şey ortaya çıkarmak olmadığını fakat her karşılaşmanın oyuncuların beklediği gibi olmayacağına değindi.

Son olarak Miyazaki, Dark Souls 3’e yeni bir soluk getirmek istediğini ve hala bunun üzerinde çalıştığını fakat daha fazla ayrıntı veremeyeceğini söyledi.

Bir yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.