2K Sports’tan WWE 2K16 Hakkında Açıklama Geldi

Uzun yıllar THQ şirketinin bünyesinde bulunan ve 2013 yılında hakları 2K Games şirketine satılan WWE serisinin yeni oyunu WWE 2K16 geçtiğimiz günlerde duyurulmuştu. WWE 2K15’in yarattığı hayal kırıklığının ardından birçok hayranını kaybeden 2K Sports, yeni oyunun da kadroyu genişleterek hayran kitlesini mutlu tutmayı hedefliyor. Öyle ki, WWE 2K15‘te oynanabilir karakter sayısı 67 iken, WWE 2K16’da bu sayının 120’yi geçeceği resmiyet kazandı. Oyunseverlerin aklında oluşan “Bir karakteri beş farklı şekilde oyuna ekleyecekler.” düşüncesine kızmış olan yapımcılar, bunu yalanlamak amacıyla Instagram üzerinden bir paylaşımda bulundu ve konuya açıklık getirdi.

“WWE 2K16’nın en geniş oynanabilir karakter kadrosunu içereceğinden şüphesi olanlar için konuya açıklık getirelim; Biz size 120’den fazla farklı süperstar ve diva sunacağız. Farklı demişken,  5 John Cena ve 8 Mark Henry modeli değil. Tahmin edebileceğiniz gibi, bu modellemeler bizi fazlasıyla meşgul tutuyor.” açıklamasında bulunan ekip, oyunculara güven verdi.

  WWE 2K16

WWE 2K16 ‘nın bu özelliğini vurgulamak isteyen 2K Sports, #WWELargestRosterEve (R harfi için yer kalmamış olsa gerek) adı altında bir hashtag de başlattı.

Güncelleme: WWE 2K16, Ekim 2015’te piyasaya sürüldü. Oyunu Yuke’s ve Visual Concepts geliştirmiş, 2K Sports yayımlamıştır. Oyunun Avrupa için çıkış tarihi 30 Ekim 2015, Kuzey Amerika için 27 Ekim 2015 olarak belirlenmiştir. Ayrıca oyunun kapağında Stone Cold Steve Austin bulunmaktadır.

THQ tarafından piyasaya sürülmüş bir başka oyun olan Darksiders: Warmaster Edition ile ilgili yazımızı da okumayı unutmayın.

Oyun dünyası ile içli dışlı biri.