Miyazaki’den Esinlenen Oyun “Lynn and the Spirits of Inao” 

Lynn and the Spirits of Inao Kickstarter’ı salladı.

Bloomylight Studio, Studio Ghibli ve Hayao Miyazaki’den esinlenilen platform oyunu çin düzenlediği kitle fonlaması kampanyasıyla bu hafta Kickstarter’ı salladı. Lynn and the Spirits of Inao ,  Miyazaki’nin Spirited Away ve  Princess Mononoke’sinden esinlenildi ve onları klasik Super Nintendo ve Sega Genesis platformlarıyla harmanladı. Projenin ilk hedef olarak PC (Windows/Steam) platformu için çıkması planlanıyor.

Kickstarter’da elde edilen gelir 60 bin$’ı aştı ve kitle fonlamasının daha 29 günü var. İşte projenin trailer’ı:

Hikaye Özeti:

“Inao adasında tanrılar ve ruhlar her zaman insanlarla uyum içinde yaşamışlardır ama birgün, bilinmeyen bir nedenle ruhlar ada halkına saldırmaya başlar. Köyün yüksek rahibesi, öğrencisi Lynn’in yardımıyla, kayıp ruhları öteki dünyaya göndermek için gizemli bir ritüel yapmaya çalışır. Birşeyler ters gider ve rahibe ciddi şekilde yaralanır. Bunun üzerine seremoni tamamlanamaz ve daha büyük bir tehlike ortaya çıkar…

Şimdi köyü korumakla görevli olan genç ve becereksiz Lynn, aynı zamanda, şeytan benzeri ruh Aku ile yol alarak bu kötülüğün kaynağını bulmaya çalışacaktır. Kaderin cilvesi sonucu ,  Inao’nun geleceğini acemi bir rahibeye ve şımarık bir şeytana bırakarak isteksizce de olsa yol arkadaşı olacaklardır.’”

Lynn and the Spirits of Inao başarılı olduğu takdirde ekip, oyunu konsollar da dahil diğer platformlara da getirmeyi planlıyor.