Yeni Sünger Bob Filmi Üzerinde Çalışmalar Başladı

Yatırımcılarla yapılan toplantıda Nickelodeon Başkanı Cyma Zarghami, “kesinlikle başka bir Sünger Bob filmi olacak” diye konuştu.

Üçüncü film – sevdiğimiz deniz canlıları içeren 10 üzerindeki sezona sahip Nickelodeon çizgi dizisi SpongeBob – hakkında birkaç yıldır konuşulmaktaydı. Ayrıca sanat yönetmeni Vincent Waller  da 2015’de resmi Viacom Twitter sayfasında bundan bahsetmişti.

Yeni film, her ikisi de gişelerde makul bir başarıya imza atan The SpongeBob SquarePants Movie (2004) ve The SpongeBob Movie: Sponge Out of Water (2015) ‘in izlerini sürdürecek. Filmler, film 104 milyon dolarlık bütçeyle 465,3 milyon dolar kazandı.

Nickelodeon’daki gıda zincirindeki en üst kişinin resmi onaylamasının dışında, SpongeBob dünyasına yeni giren film hakkında çok az bilgi yayınlandı.

Sünger Bob Kare Pantolon, ilk kez Temmuz 1999’da Nickelodeon’da başlayarak küresel bir pop kültür fenomeni olarak ortaya çıkmıştır. Serisi, 14 yılı aşkın bir süredir en çok izlenen animasyon programıdır ve 185’ten fazla ülkede görülür ve 50’den fazla dilde tercüme edilmiştir . Sabırsızlıkla iyimser ve ciddi deniz süngeri olan Sünger Bob ve denizaltı arkadaşlarının denizde geçen ve bazen saçma olan maceralarını anlatıyor.