Star Wars Force Awakens Rey&Fin Teorisi

Force Friday sebebiyle Güç’te meydana gelen değişimler beni de vurdu. Dün aklımdaki tek konu Star Wars’tu. Hal böyle olunca aklıma bin bir farklı teori geldi ama içlerinde bir tanesi var ki gerçekleşme ihtimalinin yüksekliği nedeniyle sizlerle paylaşmak istedim.

Star-Wars-REy-Finn

Teorim görselden de fark edebileceğiniz üzere Force Awakens‘ın iki ana karakteri Rey ve Fin üzerine kurulu. Bu karakterlerin olayla bağlantısının sandığımızdan daha doğrudan olduğunu düşünüyorum. Çünkü bence bu iki karakter Han Solo‘nun çocukları!
solo-chewbacca-0513

İkisinin kardeş olması görünüşlerine bakarsanız pek mümkün değil gibi duruyor. Ama durun, çünkü bence üvey kardeşler. Daisy Ridley tarafından canlandırılan Rey karakteri Han ve Leia’nın kızıyken, ağabeyi Fin(John Boyega) Han’ın eski eşinden gelen çocuğu olabilir. ( ”Han’ın eski eşi?!” dediğinizi duyar gibiyim)
screen shot 2015-06-04 at 11.06.01 am.png

Evet Han’ın eski karısı! Marvel’ın yeni yayınladığı Star Wars çizgi romanlarında karşımıza çıkan bu ablamız Leia’ya ”Sen gelirken biz dönüyorduk gülüm!” dese yeridir. Adı Sana Solo. Ve teorimin en önemli kısmını oluşturuyor çünkü Fin gibi bu ablamız da siyahi. Pek ağla onun annesi olabilir. Neden derseniz…

star-wars-episode-7-luke-skywalker-passing-the-lightsaber-to-rey-381007J.J. Abrams’ın Entertainment Weekly’ye verdiği röportajda şöyle bi bölüm geçiyor. O karakterlerden inatla Fin ve Rey olarak bahsetmemizin bir nedeni var, diyor Abrams. Kendilerine hiç soyisimleriyle seslenmememiz bir işaretmiş. Ben bu işareti şu şekilde yorumluyorum: Bu soyadı ya Solo‘dur ya da Skywalker. Neden Luke’un çocukları olamazlar diyecek olursanız da her ne kadar Extended Universe’te Ben Skywalker adlı bir oğlu olsa da Luke’u evli, çocuklu olarak göreceğimizi sanmıyorum. Jedi’ların duygularının karar verme yetilerini etkilememesi için akrabalık, evlilik vb. konulara sıcak bakmadığını biliyoruz. Yoda’nın ”Kaybetme korkusu karanlık tarafa giden bir yoldur.” sözü buna bir örnek olabilir. Kendi adıma Luke’un fragmanda söylediği ”You have that power too.” sözünün Rey için söylendiğini düşünüyorum.

AdsızFilmde olacağını bildiğimiz fakat rolü belli olmayan Crystal Clarke tip olarak Sana Solo rolüne tamamen uyuyor. Harrison Ford o yaştayken eşi nasıl bu kadar genç olabilir derseniz, bir ihtimal Flashbacklerde görüneceğini söyleyebilirim. Ayrıca bu hamlenin Disney için de çok karlı olacağını düşünüyorum. İnsanları çizgi romanları almaya yönlendirmiş olacaklar. Ki evreni sıfırladıkları için istediklerini yapabilirler. Sonuç olarak kesin değil ama bence bu tarz bir akrabalık görmemiz yüksek ihtimal.