Warcraft Fragman İncelemesi

İzlemeyenler hele bi izlesin ve yazıyı okumaya başlasın diye en üste koydum videoyu. Yıl 2004 galiba. O zaman 8 yaşındayım filan ve bir aile dostumuzun internet kafesi vardı. İşte ben orada tanışmıştım Warcraft 3 ve onun evreni ile. Tabii yıllar geçtikçe bu tanışıklıktan daha da ileriye gitti. Eee filminin çıkacağını duymanın bana verdiği hazzı siz tahmin edin.

Dün yani 6 Kasım’da BlizzCon düzenlendi. Blizzard‘ın en büyük haberlerini duyurduğu etkinlik kısaca. Ve en sonunda bir trailer ulaştı bize. Dolu dolu 2 dakikalık bir trailer. Şimdi bazılarından duyuyorum hani Lich King filan diye. Arkadaşlar bu film orkların Azeroth‘a gelişini anlatmaktadır. Arthas daha mandalinada vitamin bile değildir anlayacağınız.

Film Warcraft 1 ve 2’nin birleşimi olacak. Bu da “Burning Legion”ı görme olasılığımız var demek. Çünkü ne Horde ne de Alliance kötüdür. Esas kötü hep Burning Legion olmuştur. Orklara bu kadar değinildiğine göre kenardan bir yerde illa Pit Lord Mannoroth gözükecektir. O varsa Gul’dan da vardır. Bi de yeşil bir bebek gördük biraz ilahi bir hava verilmiş olan. O da büyüyecek ve Thrall olacak. Sonra da gidip ejder filan tokatlayacak.

Bu filmde anlaşılan ork ve insan göreceğiz bolca. Hatta daha çok ork. Portallar olduğuna göre Medivh illa gözükecektir. Elf ya da cüce görür müyüz bilmiyorum. Ama gerek iblisi gerek orku gerek insanı ile Warcraft filmi tam bir şölen olacak ve oyun filmlerinin berbat kaderini düzeltecek gibi gözüküyor.