Daha VENOM 2 Gelmeden VENOM 3’ü Düşlemek… – “Eren TAN” Köşe Yazısı

Apple, Sony’yi satın alabilseydi, bunların tümü değişebilecekti. Böylece sadece Peter Parker değil, Venom ile Morbius gibi diğer Spider-Verse karakterleri de Marvel Sinema Evrenine geri dönebilirdi.

Önce Neler Yaşandı, Daha Neler Yaşanacak?..

Geçen yazılarımda Örümcek Adam karakterleri, bir “Sony – Disney” geçimsizliği sonucu Sony Stüdyoları’na geri dönmek zorunda kalmıştı. Yani açık konuşmam gerekirse, Örümcek Adam MCU’suz devam edecek. Çünkü Yeni Örümcek Adam aktörü Tom Holland’ın iki film sözleşmesi daha var. Ki zaten bu kısımları bir önceki yazımda okumuştunuz. Bu yüzden neler yaşandığını kısa bahsedip asıl yaşanacaklarına geçiyorum.

Asıl bundan sonra yaşanacaklarından kısa kısa bahsedeyim. Örümcek Adam’ın MCU’dan ayrılması sonucu söylentilere göre Sony’nin “Spider-Verse” adlı alternatif evrende devam edilebilir. “Spider-Verse” evreninde ise Tom Hardy’li Venom ile Jared Leto’lu Morbius, Kraven ve Silk gibi karakterlerine yer verilmektedir. Ancak başlamadan evvel hatırlatmamız gereken ufak notlarım var.
Venom 3

Venom 3 ‘den Bahsetmeden Evvel Venom 2’yi Kısaca Hatırlatalım

Venom’un ikinci devam filmi Ocak 2019 tarihi itibari ile duyuruldu. Kelly Marcel senaristliğinde ve sorumlu yapımcılığında devam edilecek olan ikinci Venom filminde Tom Hardy, Michelle Williams ve Woody Harrelson gibi oyuncular geri dönecek iken, ilk defa ciddi derecede yönetmen değişikliği yaşanacak. Avengers: Age of Ultron filminden aktör olarak tanıdığımız Andy Serkis, Venom’un ikinci filmini yöneteceğini geçen Ağustos ayında onaylanmıştı. Gelelim işin asıl müthiş tarafına; Venom 2’nin çekimlerinde bir terslik olmazsa tam iki ay sonra, yani 25 Kasım 2019 tarihinde başlanması planlanıyor.

Şimdi Bana Soracaksınız ki, Venom 3 de Nereden Çıktı??

Woody Harrelson’ın canlandıracağı Carnage karakteri ağırlıklı olacak olan Venom 2 filmini daha beklemeden, söylentilere bakılacak olursa MCU’nun bir parçası olmadan önce üçüncü bölümde görüneceği söyleniyordu, ancak geçen aydan beri Sony ve Disney-Marvel’in kendi yollarına ayrıldığı resmi olarak açıklandı. Elbette, her iki taraf maalesef uzlaştı. Ancak Apple, Sony’yi satın alırsa, bunların tümü değişebilir. Böylece değil sadece Peter Parker, Venom ile Morbius gibi diğer Spider-Verse karakterleri de Marvel Sinematik Evrenine geri dönebilir. Şimdilik, böyle bir söylenti netleşmeyecek.

Sonuçta, Venom şu anda etkileyici Ekim gişe rekorunu elinde tutuyor, ancak bu durumu bu Ekim’de çıkacak olan Joker adlı DC filmine kaptırabilir. Hatta bazıları, filmin büyük başarısının, yöneticilerin büyümek için artık Marvel’e ihtiyaç duymadıklarını hissetmesinin nedeni olabileceğine inanıyor. Ne olursa olsun, Holland ve Hardy’nin  bir araya gelebilecekleri  fikrinden heyecan duyuyoruz. Ayrıca Venom’un ikinci devam filmi, 2 Ekim 2020 tarihinde vizyonlara girecek. Ancak Örümcek Adam söylentisine sahip Venom 3 ‘e gelirsek, benim tahminimce aşağı yukarı 2022 ya da 2023 yıllarından birini seçerek o dönemlere göre vizyonlara girecek.