THE WALKING DEAD’den 6. Sezon Fragmanı

San Diego Comic Con’ da, The Walking Dead’in 6. Sezonun ilk fragmanı yayınlandı. AMC’ nin sevilen dizisi, 11 Ekim’ de 90 dakikalık açılış bölümüyle ekranlara dönecek. 6. Sezon da 16 bölümden oluşacak.

Afişin düşündürdüğü ise; Morgan’ın Rick’ e olan saygısını yitirip onunla ters düşeceği ve grubun ikiye ayrılacağı ihtimali… Hatırlanırsa; 5. Sezon, Rick’ in kısmen de olsa kötü yönünün açığa çıkmasına değinilmişti. Bu yüzden komünde ayrılık oluşabilir.

SDCC Panelinden artan kalan Minik Spoiler:

Özellikle Hemşire Jackie, Birdman, İşaretler ve Into the Wild’ daki rolleriyle bilinen Merritt Wever, 6.Sezon kadrosunda; kimliği henüz açıklanmayan bir karakteri canlandıracak.
Ethan Embry de ekipte yerini aldı. Onun da henüz canlandırdığı karakter belli değil. Deneyimli oyuncu; korku dizisi severlerin de anımsayacağı bir isim. Kendisini Masters of Horror ve Fear Itself’ te de izlemiştik. Yine zamanının ses getiren korku filmi Vacany’ de kötü adam rolündeydi. Onun dışında Once Upon a Time, Grey’s Anatomy, CSI gibi birçok dizide daha oynamış. (Ben kendisinden kötü bir karakteri canlandırmasını bekliyorum.)
Geçen sezon karşımıza çıkan “The Wolves”u 6.Sezon’da da göreceğiz.

Yapımcı Scott M. Gimple 6.Sezon’un ilk yarısında birçok flashback ile karşılaşacağımızı söyledi. Sezonun ilk bölümünde şimdiye kadar karşımıza çıkan zombilerden sayıca çok daha fazlası yer alacakmış.

Ülkü Kayabaş
Fanzade.com editörü