The Clone Wars’tan Bir Karakter Rogue One’da Ortaya Çıkacak

Clone Wars’tan tanıdığımız karakter Star Wars: Rogue One’da da karşımıza gelecek.

Pek çok Star Wars fanı geçtiğimiz yaz  Forest Whitaker’ın Rogue One : A Star Wars Story kadrosunda yer aldığını öğrendiklerinde oldukça heyecanlanmıştı ve 1 yıl sonra şimdi tanıtım videosunda karakteri görebilecekler. Whitaker’ın karakterinin görmüş geçirmiş bir asker olduğunu biliyorduk ama karakter hakkında çok fazla bilgi yoktu. Geçtiğimiz günlerde Whitaker’ın, daha önceden Star Wars: The Clone Wars animasyon serisinde görülen bir savaşçı olan Saw Gerrera’yı oynayacağı açığa çıktı.

Rogue One

EW’nin açıkladığına göre Saw Gerrera, Star Wars: The Clone Wars serisinin 5. sezonunda görünen karakterin yaklaşık 20 yıl sonrasını anlatacak. Orijinal olarak  Andrew Kishino tarafından seslendirilen Saw ve kızkardeşi Steela,  “A War on Two Fronts” bölümünde ayrılıkçı rejime karşı vatanlarını savunan özgürlük savaşçılarından oluşan Onderon Rebels’in birer üyesi olarak tanıtılmıştı. Onlar,  Anakin Skywalker, onun çırağı  Ahsoka Tano ve Obi-Wan Kenobi ile birlikte savaşmışlardı ve 3 farklı bölümde daha görünmüşlerdi..

Rogue One’da ise Saw Gerrera mücadeleye devam ediyor ama  raporda da belirtildiği üzere, daha hantal, savaştan dolayı daha sert ve hatta biraz savaş travması geçiren bir profil çiziyor. ( Tanıtım videosundaki saçsız halinin aksine, sportif gri uzun saçlı.) Bununla birlikte şu anda  Imperials’e karşı savaşıyor ve bir Rebel dostu olarak özellikle sıradışı metodları olması onu biraz dışarıda bırakıyor. Lucasfilm başkanı Kathleen Kennedy konuyla ilgili şu açıklamalarda bulundu:

“Onu bir grup uç görüşlü Rebel mensubuna liderlik eden hırpalanmış bir gazi olarak düşünün. Onlar Saw hakkında biraz endişelenseler de, O Rebel İttifakı’nın bir parçası.”

Saw’un Rogue One hikayesine nasıl gireceği konusunda ise Death Star birleştirici faktör oluyor.  Rebel’deki uyuşmazlıklara rağmen birlikte çalışılması, Empire’ın gezegen yıkan uzay istasyonunu durdurma konusunda ne kadar çaresiz olduklarının bir ispatı. Lucasfilm’in hikaye geliştirme departmanının başı Kiri Hart bu konuda şunları söylüyor:

“Death Star, biraz daha bölünmeden önce herkesi bir araya toplayan bir olay. Bu spektrumda kimler farklı taraflarda olacak?”

Rogue One: A Star Wars Story 16 Aralık’ta sinemalarda olacak.