LEGO Movie Sequel’de Doctor Who Olabilir

The LEGO Movie 2014 yılının en iyi filmlerinden biriydi. Devam filminin adında da açıkça devam filmi geçiyor olması -The LEGO Movie Sequel- heyecanı biraz daha artıyor. LEGO Movie’nin senaristi Phil Lord ve yönetmeni Chris Miller devam filminin senaryosunu birlikte yazıyorlar fakat bu defa yönetmenlik koltuğunu Rob Schrab’a bıraktılar.

Shrab daha çok Community dizisindeki çalışmasıyla biliniyor ayrıca “G.I. Jeff” anime bölümü de dahil birçok komedi dizisi bölümleri de çekti. Shrab katıldığı Harmontown programında, BBC’nin haklarını elinde bulundurduğu karakter Doctor Who’nun, LEGO Movie Sequel’de görünmesi için Warner Bros. ile görüşme içinde olduklarını söyledi.

1960’larda Peter Cushing’in canlandırdığı Doctor Who’dan sonra, Doctor başka bir filmde görünmemişti. Bu anlamda da karakter için bir ilk gerçekleşiyor.

Doctor Who Lego ailesine, LEGO Dimensions video oyunununda TARDIS ve K9’u ile görünerek katılmıştı. 12. Doctor Who olan Peter Capaldi, oyunun hikaye bölümünde Lego karakteri olarak yer alıyor. Oyunun macera ve açık dünya modunda ise önceki doktorlar da yer alıyor.