Keanu Reeves, MATRIX 4 Senaryosunu Okuduğunu Söyledi

Matrix serisi ile dünya çapında üne kavuşan Keanu Reeves, son yıllarda John Wick serisi ile de şöhretine şöhret katmış bir isim. Ünlü oyuncu daha önce Matrix 4 filminde yer alacağını açıklamıştı. Kendisinden gelen yeni açıklama ise filmin senaryosunu okuduktan sonra nasıl hissettiğine dair olarak yapılmış. Serinin baş karakteri Neo olarak tekrar izleyeceğimiz Reeves, senaryonun hırslı bir yapıda olduğunu söylüyor.

Matrix serisine dördüncü bir film gelecek mi sorusu serinin meraklılarının yıllarca kafasını kurcalamıştı. Yıllar sonra tekrar gündeme gelen Matrix devam filmi ile ilgili olarak serinin başrolü olan Keanu Reeves’den bir açıklama geldi. Yapımcı olan kız kardeşi Karina Miller‘ın Semper Fi isimli drama dizisinin Los Angeles’taki ilk gösteriminde kendini ortaya çıkan Reeves, filmin Neo karakteri için neler yapacağını büyük bir heyecanla beklediğini ifade etti. Ayrıca Reeves “olması gerektiği gibi fazlasıyla hırslı bir senaryo.” diye eklemede bulundu.

Tabi sadece Reeves’i değil, Trinity rolü ile tanınan Carrie Anne Moss da bu filmde karşımıza çıkacak. Filmin prodüksiyonunun önümüzdeki yıl başlayacak ve 2 yılın ardından vizyona girecek olduğu söylenmekte. Senarist kadorsunda Aleksandar Hemon, David Mitchell ve ayrıca yapımın yönetmeni olan Lana Wachowski var.

Lana Wachowski, Matrix 4 hakkında daha önce şu sözleri söylemişti “Lilly ile 20 yıl önce gerçekliğimizle ilgili aradığımız fikirlerin çoğu şimdi daha da alakalı. Bu karakterler hayatıma tekrar dahil olduğu için çok mutluyum ve  arkadaşlarımla çalışacağım başka bir şans için minnettarım.”

Serinin ilk filmi 99 yılında vizyona girmiş. Sonrasında Matrix Revolution ve Matrix Reloaded isimli iki film daha gelmişti. Bunun yanı sıra Animatrix adında bir de animasyon yapımı sunulmuştu. Elbet hiçbiri ilk film kadar sükse yaratamadı. Filmin kadrosunda Morpheus rolünde Laurence Fishburne ve Ajan Smith rolünde Hugo Weaving gibi ünlü aktörler de yer almaktaydı.

Bakalım Matrix 4, serinin hayranlarını bu kez etkilemeyi başarabilecek mi?