J.J. Abrams’dan Müjde: “Star Wars: The Rise of Skywalker” Bitti

Star Wars hayranlarına J.J. Abrams’ın bir müjdesi var. Ekim ayı boyunca Skywalker destanının son bölümü olacak olan The Rise of Skywalker ‘ı gözden geçiren Abrams dün güzel bir haber verdi. Yanındakiler ile filmin ‘editing’ kısmını dün bitirdi. “En başından beri filmin post prodüksiyon aşaması için üç aydan fazla zamanımızın olmayacağını düşündük” diyen Abrams bu süreci bir yarışa benzetti.

The Force Awakens filmini hazırlarken daha zorlandıklarını belirten Abrams, Episode VII için yeni çıkan filmden daha fazla çekim yaptıklarından bahsetti. “Episode VII için daha fazla hikayeyi birbirine bağlamaya çalışmıştık. Karakterlerin filme uyup uymayacağından emin değildik veya karakterlere can veren aktörlerin Star Wars filmlerinin ağırlığını sırtlayabileceğinden emin değildik. Ama bu projede eski filmden kalan birikimimizi ve anılarımızı kullandık. Herkesin elinden gelenin en iyisini yaptığına eminim. Bu filmdeki tutku Force Awakens filmindeki tutkudan daha fazlaydı.”

 

Her şeyi bir kenara bırakırsak, ilk Star Wars filminden başlayan Skywalker efsanesinin The Rise of Skywalker beraber bir sonuca bağlanacağı gayet açık. Bu son noktanın ağır yükünü hissettiğini belirten Abrams “Bu seriyi tamamlayan son filmi yapmak gayet zordu. Hem duygusal hem de mantıksal olarak tüm dokuz filmde verdiğimiz hikayeyi sonladırmamız lazım. Daha önce hiç izlememiş birisinin dokuz filmi izleyip bitirdiğinde kafasında gayet derli toplu bir hikaye yaratmayı amaçlıyoruz.”