GAMORA Burada Peki Ya BLACK WIDOW ?

Marvel hayranlarının yaralarına tuz basan bir yer, Vormir. Bu gezegen hem Gamora (Zoe Saldana) hem de Black Widow (Scarlett Johansson)’un Ruh Taşı uğruna canlarından oldukları yerdi. Fakat Yenilmezler 4: Son Oyun’un sonunda görüldüğü gibi Gamora farklı bir zaman diliminden gelerek günümüz olaylarına dahil olmuştu.

https://proxy.duckduckgo.com/iu/?u=https%3A%2F%2Fi.ytimg.com%2Fvi%2FxZw_eeXzSXk%2Fmaxresdefault.jpg&f=1

Filmin senaristlerinden Stephen Marcus bu konuya dair şu şekilde bir açıklama yaptı:

“[Filmin sonundaki] Gamora, Ruh Taşı için öldürülen Gamora değil, kendisi geçmişten gelen hali. Fakat ölen Gamora, gördüğünüz Gamora’nın gelecekteki hali. Yani kendisi hala hayatta, geçmişten günümüze zamanda yolculuk etti. Bilirsiniz, sizler gibi.”

Diğer senaristlerden Stephen McFeely ise bu açıklamaya ufak bir ekleme yaptı:

“Tıpkı sizlerin yaptığı gibi”

Orijinal Gamora Yenilmezler 3: Sonsuzluk Savaşı’nda Thanos tarafından Ruh taşını elde etmek için öldürülmüştü. Black Widow ise kendisini yakın arkadaşı Hawkeye’ın yerine feda etmişti ve bu fedakarlığı Yenilmezler’i Sonsuzluk Taşları’nı toplamaya 1 adım daha yaklaştırmıştı.

5 Reasons Why Black Widow Needs Her Own Movie - IGN

Markus’un açıklamasının devamında ise diğer zaman dilimlerinden hala hayatta olan bir Black-Widow’un filme dahil edilmesi fikrine ise şöyle bakılıyor:

“Diğer zaman dilimlerinden günümüzde ne olduğuna dair en ufak bir fikri olmayan bir Black Widow kaçırmak ve istese de istemese de günümüze getirmek saçma derecede bencil bir hareket olurdu”

Ne 2018‘deki Gamora’nın ölümü ne de 2023‘deki Black Widow’unki önlenebilir olaylar ve iki karakter de tekrar hayata dönecek gibi görünmüyor.

Seriye dahil olan 2014‘deki Gamora’nın akıbeti ise Galaksi’nin Koruyucuları serinin yazar ve yönetmeni olan James Gunn tarafından tayin edileceğe benziyor.

Sinema, dizi, oyun sever