Game Of Thrones 6. Sezonda Kitap Bağlantılı Spoiler Yok

Game of Thrones ve George R.R. Martin romanlarının fanlarının korkmalarına gerek yok, çünkü 6. sezon spoiler içermeyecek. Yapımcıların söylediğine göre iki hikaye de birbirlerinden oldukça farklılar ve hiç bağlantıları yok.

got5

EW’ye konuşan David Benioff’un açıklamaları:

“İnsanlar kitaplar hakkında spoiler verildiği hakkında konuşuyorlar ama aslında bu doğru değil. Bu noktada kitaplardan uzaklaşmaya çalışıyoruz. Söz konusu temel unsurlar olduğunda da bu konuda pek fazla konuşmuyoruz. George’un da farklı düşündüğünü sanmıyorum. İnsanlar diziyi izledikten sonra kitabı okuduklarında gerçekten çok şaşıracaklar.Dizinin geri kalanında kitapla birbirlerinden oldukça farklı olacaklar.”

D.B. Weiss ise konuyla ilgili olarak:

“George’un kitaplarını mükemmel kılan şeylerden birisi hikayeyi titizlikle planlaması.Sonra siz boşlukları A,B,C şeklinde doldurabiliyorsunuz. Belli bir noktada biz kitabı geride bıraktığımızı fark ettik ve her iki taraf için de iyi olacağını düşündüğümüz bir yol seçtik.George  mükemmel bir dünya yarattı ve şimdi de bu dünyanın iki versiyonu var. Her iki dünyada da insanları heyecanlandırmayı ve şaşırtmayı amaçlıyoruz.” dedi.

Game of Thrones 6. sezon 24 Nisan’da HBO’da başlayacak.