Gambit Filmi Yönetmeni Rupert Wyatt Neden Ayrıldı

Marvel Studios sevilen karakterleri bir araya topladığı gibi son olarak da Spider Man’i Avengers’in ortak evrenine ekliyor. DC Entertainment ise filmlerini ortak evrene taşımaya hazırlanmakta. 20th Century Fox da Fantastic Four’un aldığı kötü eleştirilerin yaralarını sararken, X-Men’in başarısının keyfini sürüyor. Fantastic Four çizgi roman baskılarında X-Men’i geçmiş olabilir fakat bilet satışları ve hasılat gösteriyor ki Marvel’in mutantları film platformunda daha güçlü.

gamb

Josh Trank’in yeniden yapım faciasına rağmen devam filmi olarak çekilmesine karar verilen Fantastic Four 2 için hala bir umut var.(Çıkış tarihi 9 Haziran 2017 olarak planlandı). 20th Century Fox’un planlarında ise şu an üzerinde çalışılan 2 X-Men filmi, (the Days of Future Past’ın devam filmi olan X-Men: Apocalypse ve solo bir Wolverine filmi), merakla beklenen Deadpool ve 4. proje olarak da hazırlık aşamasındaki Gambit filmi var.

Gelelim Gambit filmi durumlara;

Channing Tatum’un başrolünü oynayacağı Gambit’in yönetmeni olarak Rupert Wyatt seçilmişti. Fakat bazı nedenlerden dolayı 3 ay sonra yönetmenlikten çekildiğini açıklamıştı. Bunun nedeni ise THR’nin iddiasına göre 20th Century Fox’un Wyatt üzerindeki baskısı. İlk önce Gambit’in sinemaya uyarlanması konusunda fikir ayrılığına düşen Fox ve Wyatt arasındaki tartışma, Fox’un  Wyatt’ın film için vizyonunu fazla iddialı bulmasıyla iyice alevlendi. Fox, riskli bulduğu düşünceyi daha güvenli bir uyarlama haline getirebilmek için yönetmen üzerindeki baskıyı artırdı. Tartışma ve baskılar sonucunda ise yapımcı şirket ve yönetmen yollarını ayırdılar.

ga

Hayranlar Wyatt’ın Gambit uyarlaması için ne planladığını asla bilemeyecekler ama ümit edelim ki Gambit için gelecek yönetmen Fox’la anlaşabilir ve aynı zamanda yeteneğini konuşturmak için bir yol bulur.

[button color=”” size=”” type=”square” target=”” link=””]Kaynak: Screenrant[/button]

Fanzade
Fanzade.com Genel Yayın Yönetmeni