in , ,

DARK PHOENIX, FOX’u Üzdü. Zararın Miktarı Az Buz Olmayabilir

Yıllardır süren X-Men Serisinin son filmi olan X-Men: Dark Phoenix büyük bir beklenti taşımaktaydı.  Haliyle böyle bir filmi çekmek büyük bir maliyet gerektiriyordu. FOX büyük bir bütçe ile filmin çekimlerine başladı. Ardından fragmanlar ve tanıtım görselleri ile X-Men hayranları büyük bir bekleyiş içine girdi ama filmin vizyona girmesinden sonra büyük bir hayal kırıklığı yaşandı.

Simon Kinberg’in yönetmenlik denemesinin maliyeti pahalıya patladı. Yakın zaman örneklerine bakacak olursak, DC’nin Shazam! filmi ilk üç gününde 53,5 milyon dolar hasılat elde ederken Captain Marvel 153,4 milyon dolarlık büyük bir hasılat elde etti. İşin trajikomik tarafı ise hiçbirinin Dark Phoenix kadar yüksek bir bütçesi yoktu.

 

Bu arada, dünya çapındaki brüt hasılat şu an 140 milyon dolar seviyesinde bulunuyor; Bu şu anda, toplamda 300-325 milyon dolarlık küresel bir seyirle sonuçlanmayı bekliyor demek. Seyirciler önümüzdeki birkaç hafta boyunca uzak durmaya karar verirse, bu tahminler 285 milyon $ ‘a kadar düşebilir. Her iki durumda da, Fox artık filmden dolayı yaklaşık 100 – 120 milyon dolarlık bir zarar bekliyor.

Eğer filmi izlediyseniz X-Men: Dark Phoenix hakkında ki düşüncelerinizi bizimle yorumlarda paylaşmayı unutmayın.

Bir yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sitemizde spam yorumlar engellenmektedir. Ne şekilde olduğunu öğrenin.

FanzadeHaber tarafından yazıldı

THE FLASH’ın 6.Sezonunda Kötü Karakter Kim Olacak?

E3 2019 UBISOFT Konferansı Nasıl Geçti? İşte Tüm Oyunlar Ve Videoları