Babam Süt Peşinde: Johnny Depp ve Neil Gaiman Animasyonu

Avustralya’nın animasyon stüdyosu Animal Logic, Neil Gaiman’ın Babam Süt Peşinde (The Milk) isimli kitabını filme uyarlayacak. Şirket, adaptasyon için ilk adımını atarak Johnny Depp ile anlaştı bile. Animal Logic Yardımcı Yapımcısı Zareh Nalbandian, ”baba” karakterine; muhtemelen Johnny Depp’ in hayat vereceğini söyledi.

babam-sut-pesinde-4

Kitabın konusuna gelince; iki kardeş, kahvaltı vakti geldiğinde buzdolabında süt olmadığını görürler. Çok acıkan çocukları üzmek istemeyen babaları süt almak için evden ayrılır ve uzun bir süre geri dönmez. Eve döndüğünde ise elinde bir şişe süt ve ceplerinde heyecan dolu maceralar vardır.

Filmin senaryosunu; The Muppets, Flight of the Conchords ile bilinen Bret McKenzie yazacak. Özellikle Spaced dizisi ile yıldızı parlayan; Shaun of the Dead ve Hot Fuzz ile iyice isim yapan, son olarak Ant-Man senaryosu ile de karşımıza çıkan Edgar Wright (senarist/yönetmen) da filmin yönetmen koltuğunda olacak.

NEIL-GAIMAN_510x380

Canlı aksiyon ve animasyon karışımı olacak film Neil Gaiman okuyucularını ve Johhny Depp tutkunlarını sevindireceğe benziyor.

babam-sut-pesinde-1

Eğer sırtı dikenli büyük bir dinozor, rengârenk midilliler, korsanlar, uzaylılar, kötü kalpli vampirler, çok mutsuz görünen bir yanardağ tanrısı, pirana dolu büyük bir çanak ve daha nicelerinin hikâyeye ortak olduğu baş döndürücü bir macera ilginizi çekerse film çekilene dek size ‘’Babam Süt Peşinde’’ kitabını okumanızı önerebilirim.

Fanzade.com editörü