Assassin’s Creed Filmi Setinden Fotoğraflar Yayınlandı

Birçok video oyununun uyarlaması yapılıyor fakat birçoğu da yapım aşamasında kısılıp kalıyor. Assassin’s Creed filmi de bu yapım aşaması kaosundan kurtulan uyarlamaların sonuncusu ve en iddialısı. Michael Fassbender’ın yapımcılığını ve başrolünü üstlendiği filmin bütçesi geçenlerde Ubisoft CEO ‘su Jean-Julien Baronnet’in açıkladığına göre 200 milyon$’a yaklaşmış durumda.

Assassin's Creed Filmi merakla bekleniyor
Assassin’s Creed Filmi

The Assassin’s Creed’in konusu, iki grup arasındaki -Assassins ve Templars- asırlık çatışmaya dayanıyor. Her bir oyundaki tarihsel bir sahne modern bir sahne ile çerçevelenmiş. Her iki grubun üyeleri de Animus adı verilen ileri bir teknoloji kullanıyorlar. Animus, genetik hafızayı açıyor ve böylece atalarının yaşamlarını deneyimleyebiliyorlar. Modern zamanda Templars grubu, video oyunlarının ihtiyaç duyduğu bütün eczacılık malzemelerini temin eden Abstergo Industries adında çok uluslu bir şirket.

Assassin’s Creed’in içerik sorumlusu Azaïzia Aymar filmin setinden Abstergo binasının içini gösteren birkaç fotoğraf yayınladı. Azaïzia Aymar bir fotoğrafta filmin yönetmeni Justin Kurzel ile birlikte görülüyor. Diğer fotoğrafta ise Abstergo logosunu duvarda görüyoruz.

1 2

Assassin’s Creed’in 2016 yılının Aralık ayında Amerika’da gösterime girmesi planlanıyor.

Fanzade
Fanzade.com Genel Yayın Yönetmeni