Netflix’in The Witcher Dizisinde WILD HUNT (Vahşi Av) Olacak

The Witcher kitaplarındaki en büyük etkinlik olan Wild Hunt (Vahşi Av), oyun serisinin ardından dizide de yer alacak. Peki bu hangi sezon ve nasıl gerçekleşecek? Dizinin yapımcısı Lauren Schmidt Hissrich bu konuyla ilgili konuştu. 

The Witcher: Wild Hunt Dizide Yer Alacak mı?

wild hunt
The Witcher

Kısa cevap; evet. Uzun cevap ise çok daha karmaşık. Bildiğiniz gibi The Witcher dizisi aslen bir kitap serisi uyarlamasıdır. Andrzej Sapkowski’nin aynı adlı kitap serisinden uyarlanan dizinin ikinci sezonu henüz yayınlandı. Ayrıca The Witcher’ın bir de üç oyundan oluşan bir serisi vardır. Hikayenin asıl hayran kitlesini ise işte bu oyun severler oluşturuyor. The Witcher’ın kitap serisi 7 adetten oluşurken oyunu ise 3 seriden oluşmaktadır. The Witcher dizisinin planlanan sezon sayısı ise yedidir. Buna bağlı olarak dizinin oyundan ziyade kitaplara uygun olarak işlendiğini söyleyebiliriz. 

Bu yazı da ilginizi çekebilir: The Witcher Yazarı Hiç The Witcher oynadı mı?

The Witcher kitap serisi 5 ana roman ve 2 kısa başlangıç hikayesinden oluşmaktadır. Dizinin ilk sezonu ana hikayeye giriş şeklinde olup Witcher ile Ciri’nin tanışmalarını konu almıştı. Buna bağlı olarak ana hikaye ise Rivyalı Geralt (Witcher) ile Prenses Ciri’nin maceralarını konu almaktadır. The Witcher’ın en merak edilen konusu ise kitaplardaki ve oyunlardaki en önemli olay olan Wild Hunt’ın dizide yer alıp almayacağıydı. İkinci sezonun sonunda şunu kesin olarak söyleyebiliriz; Wild Hunt kesinlikle dizide yer alacak

Dizinin yapımcısı Lauren Schmidt Hissrich dizinin ilk sezonunun sonrasındaki bir röportajında Wild Hunt konusuna değindi. Hissrich’in açıklamaları şu şekilde; “Birinci sezon pilot bölümünde kısaca Wild Hunt’dan bahsetmeyi ihmal etmedik. Dizinin hayranlarını duyuyoruz ve bunun büyük bir etkinlik olduğunun farkındayız.” Bunun üstüne ikinci sezonda ise Wild Hunt ile ilgili çok daha önemli bilgiler hatta sahneler görme şansımız oldu. Anlaşılan o ki Netflix, hikayeyi sağlam temellere oturtmak için altyapıyı hazırlıyor. 

The Witcher İkinci Sezonu İzlediniz mi?

Kaynak: Gamerant