DEATH NOTE 2 Filmi İçin NETFLIX’in Çalışmaya Başladığı Söylenmekte

Birçok anime hayranı Netflix’te şu anda mevcut olan Death Note filminden hoşlanmıyor gibi görünüyor. Bu yapımın mangasını okumamış veya animesini daha önce izlememiş kişilerde ise beğenmeme oranı düşük. Ana karakterlerin çoğunun anime ve mangadan oldukça farklı olduğu ve filmdeki karakterlerin yansıtılma şeklinin animeye göre kötü olduğu bir gerçek.

Yine de bu Death Note’un çekilemeyecek kadar kötü olduğu anlamına gelmiyor çünkü bakış açısı farklılıklarına rağmen senaryosu bile yeterli olabilecek bir yapım. Hikayenin Japonca karakterlerle direkt animedeki gibi olduğu bir film arayışında içindeyseniz Japon yapımı
Death Note- Live action filmini izleyebilirsiniz.

Netflix’in orijinal yapımı beklentileri aşmadı.  Bu da hayranlar için ikinci bir filmin gelmeyeceği konusunda düşünceler oluşturdu. Ama yine de kesinlik yoktu, ancak söyleyebildiğimiz kadarıyla Death Note 2 filmi Netflix’in kartları arasında görünüyor.

Hollywood Report ‘un yakın zamanda yayınladığı bir haberde, Death Note 2 filminin hazırlanmakta olduğu ve Greg Russo şu anda senaryoyu yazdığı belirtilmekte.

Umarız, bu senaryo ilkinden çok daha iyi olur, çünkü hatırlanacak bir yapım olması için bu önemli. Ve aslına bakıldığında Death Note, konusu gereği bu potansiyeli taşıyor. Bu büyük stream ağının House of Cards ve Marvel serileri dışında uzak bir gelecekte kaybedeceği önemli bir film veya dizi de yok.

Hayranlar değişiklik istiyor

Hayranların yapımın ikinci sezonundan talep ettikleri en önemli şey, daha iyi oyunculuk ve hikayeye daha fazla odaklanma. Görüyorsunuz, L’yi oynayan Lakeith Lee Stanfield, bazen aşırıya kaçıyor bu da film zevkini azaltıyor.

Ama iyi bir şeylere de dikkat çekmek gerek. Yazarlar Willem Dafoe‘dan Ryuk’u canlandırma şeklini değiştirmemeli çünkü karakterin genel tasviri mükemmel.

death note netflix ile ilgili görsel sonucu

En önemlisi, Light’ın insanları Death Note ile öldürme şekli hiç  pek uygun değil. Yazarlar bu konuda animeyi taklit etmeli, çünkü Light genellikle kanlı ölümleri tercih etmiyor.

Bu konuda sizin düşünceleriniz neler? Sizce Netflix’in Japon oyuncular dışındaki bir oyuncu kadrosu ile live-action Death Note filmi çekmesi yanlış bir hamle miydi? Yoksa bu tür live-action’ların yapılması anime ve manga severler için güzel bir şey mi? Yorumda bulunun.