Mortal-Kombat-Legends-Battle-of-the-Realms-

MORTAL KOMBAT LEGENDS : BATTLE OF THE REALMS Film İncelemesi | Animasyon Oyunları

Mortal Kombat Legends: Battle of the Realms , Ed Boon ve John Tobias tarafından yaratılan Mortal Kombat serisine ve Mortal Kombat Legends: Scorpion’s Revenge’in doğrudan devamına dayanan 2021 Amerikan video yetişkin animasyonlu dövüş sanatları filmidir.

Filmde Raiden karakterini seslendiren Dave B. Mitchell, Kintaro ve Sektor’a da sesiyle hayat verecek. Shao Kahn’ı Fred Tatasciore, Johnny Cage’i Joel McHale, Sonya Blade’i Jennifer Carpenter seslendirecek. Diğer isimler arasında Jordan Rodrigues (Liu Kang), Patrick Seitz (Scorpion ve Hanzo Hasashi), Artt Butler ( Shang Tsung ve Cyrax), Robin Atkin Downes (Shinnok ve Reiko), Ikè Amadi (Jax Briggs ve One Being) ve Gray Griffin (Kitana, Satoshi Hasashi ve Mileena) bulunuyor.

Mortal Kombat Legends Battle of the Realms : Epik Sonlu Animasyonun Devamı da Epik

MKL-2-Scorpion-Raiden
Scorpion ve Raiden

Bir çift, bebek oğulları Liu Kang’ı, bebeğin Shao Kahn’ı yenme kaderini yerine getirmesini engellemek için gönderilen Tarkatanlar’ı takip etmekten korumaya çalışır. Babayı parçalara ayırırlar ve anneyi ölümcül şekilde yaralarlar. Daha sonra Liu Kang’ı yutmaya hazırlanırlar, ancak hepsini öldüren Lord Raiden tarafından durdurulurlar. Ölen anne, Raiden’dan oğluna ölmeden önce ailesi tarafından sevildiğini söylemesini ister ve Raiden onu amacı için eğitmek için Liu Kang ile ayrılır.

Önceki turnuvanın olaylarını takiben, Shao Kahn , Outworld’de geçen yeni bir Mortal Kombat turnuvasında Shang Tsung’un yenilgisine misilleme olarak Earthrealm’e savaş ilan eder. Ayrıca bu film Scorpion’s Revenge filminin devamı niteliği taşımaktadır.

Finish Him! – Mortal Kombat Legends: Battle of the Realms Film İncelemesi (SPOILER)

Mortal-Kombat-Legends
Johnny Cage

Öncelikle Mortal Kombat içeriği tüketmeyi seven birisiyim. Oyunlarının hepsini oynamasam da birkaçını oynamış bulunmaktayım ve filmleri ve animasyonları da tüketmiş bulunuyorum. Bu animasyona gelecek olursam ya da şöyle demeliyim: Scorpion’s Revenge ve bu animasyona gelirsem harika işler diyebilirim. İkisini de izleyince hikayelerin hep aynı olduğunu gördüm. Özellikle bu sene çıkan filmin de hikayesine bakarsanız tıpatıp benzer bir hikaye görebilirsiniz.

Hikaye demişken değişiklik gösteren noktalar vardı ve bu noktalar çok güzel eklenmiş hem bu filmde hem de Scorpion’s Revenge filminde. İkisini aynı yerde tutuyorum çünkü kimse ilkini izlemeden bir şey anlamayacaktır.

Mortal Kombat’ın bu animasyon serisi çıkan üç filmden de iyi benim gözümde. Gerçek bir Mortal Kombat fanı zaten bunu ayırt edebilir. Fakat 1995 yapımının yeri de ayrıdır. Ama işte animasyon olup filmlerin yapamadığını yapmak, hem de iki saat değil de bir buçuk saatten az bir sürede yapmak biraz zor iş. O yüzden animasyon ekipleri bence harika iş çıkarmış. Karakter fazlalığıyla, konuyla, öyküyle çok fazla haşır neşir olmuşlar. Ve zaten de olunması gerekiyor. Bunu diğer yapımlarda göremedik. Favori karakter görmek bizim de hakkımız.

Karakterler : Mortal Kombat Legends: Battle of the Realms

Karakterler benim için de birçok izleyici için de çok önemli yere sahip. Stryker ile başlamak isterim. Cidden kim bir polis memurunu turnuvaya çağırmak ister ki? Öleceğini bile bile gitti adam resmen ama kötü bir karakter değildir. Harcadılar tabii. Daha sonra Kung Lao’nun ölümü.. Kung Lao hangi yapımda rol alırsa alsın ölüyor. Adamın kaderi bu. Ama kendisi favori karakterimdir resmen. İmkan verilirse neler yapar neler. Lord Raiden’ın da ölümü şok etmedi diyebilirim. Çünkü baştan beri önde olan bir karakterin, tanrılıktan vazgeçen bir karakterin sonu ancak böyle olabilirdi.

Kuşkusuz Liu Kang’in Captain Marvel tarzı bir şey olacağını tahmin etmemiştim. Evet çok güçlü olabilirdi ama kendisi güçlenecek sanmıştım fakat eski tanrılar yardım etti. D’vorah, Jade, Reiko, Kintaro gibi bir sürü karakter de gördük yine. Açıkçası görmemiz bile yeterliydi. Kitana’nın bu duruşunu, bu düşüncesini sevdim. Kitana’nın kötü olmasını istemezdim ben de. En sevindiğim konu ise Cyrax ve Sektor’u görmemiz oldu. Ama Smoke’u onlara benzetme fikri güzel olmamış. Cyrax ve Sektor gibi karakterleri de görmek güzeldi. İşlenişini görmek sinir bozucu çünkü resmen zebaniler tarafından yenildiler. Orası pek iyi değildi sanırım.

En çok istediğim de Scorpion ve Sub Zero’yu birlikte dövüşürlerken görmekti. Bu sekansları çok uzun da tutabilirlerdi ama kısa tutmaları da zevkliydi bence.

Bunların yanında filmin devamı gelir mi bilemem ama sonda bir Lord Raiden’ı görür gibi oldum. Büyük ihtimalle devamı da gelir. Fakat şunu söylemeden geçemem. Mortal Kombat Legends: Battle of the Realms’daki fatality’ler oldukça güzeldi. Zaten filmin yarısında, müsabakaların ortasında bizimkilerden hemen ölmeye başladı herkes. Burada çokça fatality’lere doyduk diyebilirim.

daha çok seyretse de hem okuyor, hem dinliyor.