KORKU GECESİ – Komşum Bir Vampir’in 2011 Uyarlaması

Bu yazıda bahsedeceğimiz film 2011 yapımı ve Anton Yelchin‘in başrolde olduğu, son derece yakışıklı Colin Farrell‘ın ve favori İngiliz aktörlerimden Doctor Who’nun en sevimli doktoru David Tennant’ın olduğu kenara iteklenmiş bir vampir filmi olan Korku Gecesi (Fright Night)
1985 yapımı Komşum Bir Vampir filminden uyarlanmış ve birden fazla çevrimi olan filmde ana karakterlere her filmde sadık kalınmış. Hatta 26 yıl sonraki yapımda Chris Sarandon bu filmde farklı bir rolde karşımıza çıkıyor.

Merhaba! Ben Yeni Komşunuz Jerry!

Filmin giriş müziğiyle birlikte farklı bir film olacağını anlayacaksınız. Çoğu vampir filmi gibi New Orleans’ta geçmiyor. Şaşaanın bol olduğu Las Vegas -Nevada’ya götürüyor bizi. Yeni uyanmış, tehlikeli cazibesiyle kadınların başını döndüren yeni komşumuz Jerry Dandrige (Colin Farrell) ile tanışıyoruz. Lise son sınıf öğrencisi zaten ergen problemleri olan Charley Brewster (Anton Yelchin) yeni komşusunun ne kadar da garip davranışları olduğunu düşünerek bir araştırmaya giriyor. Köpekbalığı kadar ölümcül olduğunu keşfettiği komşusundan kurtulmak isteyen Charley bunu tek başına yapamayacağını düşünerek vampir uzmanı Peter Vincent‘a (David Tennant) gidiyor. Jerry’nin vampir azgınlığına son vermek için birlik oluyorlar fakat Jerry savaşmadan pes etmeyecek tabi ki…

Meraklı Gerçek

Heyecan bir an bile olsun bitmiyor. Görselleri ve efekt kullanımları gayet yerinde. Lise son sınıf öğrencisi demesine rağmen pek liseli ergen muhabbetleri yok. “Neden liseli teması yapmışlar” derseniz uyarlandığı filme sadık kalmaya çalışmışlar diyebilirim. Ama o saçma sapan ergen muhabbetlerinden genel anlamda uzak olsa da azıcık ucundan da değinilmiş.

Bu filmi David için izlemiştim ve onun olduğu her sahneyi sevmiştim. Oyunculuklar cidden iyi. Collin Farrell’e vampir olmak çok yakışmış ve cuk diye oturmuş resmen. Filmin türü korku/komedi ve bazı yerlerinde tırstım cidden ? Komedi kısmını pek göremedim ama umarım izlerken benim kadar kapılırsınız filme.

2011 yapımı bu filmin Ekim 2021 itibari ile puanı 6.4


Herkese şimdiden iyi seyirler….Sitemizdeki diğer film incelemeleri için Filmmaniac film incelemeleri kısmına göz atabilirsiniz.
Ayrıca youtube kanalımızı henüz ziyaret etmediyseniz bekleriz.