Koreli Küçük Bir Kızla Türk Bir Askerin Gerçek Hikayesi Ayla Filmi’nin Fragmanı Yayınlandı

Kore Savaşı sırasında yaşanmış Astsubay Süleyman ve Koreli Ayla’nın gerçek hikayesi beyaz perdeye taşındı. 1950 yılında Kore’ye giden  5 bin 90 kişilik bir Türk tugayı içindeki askerlerden biri olan Astsubay Süleyman, kimsesiz kalan Koreli küçük bir kızı ölümden kurtarır. Süleyman komutan küçük kıza Ayla adını verir. Türk birliğiyle birlikte yaşamaya başlayan Ayla ile Astsubay Süleyman baba-kız gibi olur. 1.5 yıla yakın bir süre Türk askerlerinin koruması altında olan Ayla, Türk Birliğin geri çekilmesiyle birlikte Koreli yetkililere teslim edilir. Astsubay Süleyman’ın, Ayla’yı Türkiye getirmek için verdiği mücadele Kore yasalarına takılır ve baba-kız ayrı kalırlar.

Yapımcılığını Mustafa Uslu Dijital Yapım Evi’nin gerçekleştirdiği filmin senaryosunu Yiğit Güralp, Yönetmenliğini ise Can Ulkay üstlendi.

Filmin kadrosundaysa; Çetin Tekindor, İsmail Hacıoğlu, Ali Atay, Murat Yıldırım, Taner Birsel, Erkan Petekkaya, Lee Kyung-Jin gibi kaliteli isimler yer alıyor.

Ayla, son zamanlarda en çok merak ettiğim film oldu. Gerek konusu, gerekse oyuncuların kalitesi insanı heyecana sokuyor. Sinema salonunda gözyaşları eşliğinde alkışlayacağımız bir film olması ümidiyle.
-Omae wa mou shindeiru. -Nani?