Ghost in the Shell Yeni Fragmanı: Scarlett Johansson Uyanıyor

En popüler Japon mangalardan biri olan Ghost in the Shell’in live-action filmi ay sonunda vizyona giriyor.

Paramount, Scarlett Johansson’a baş rolün verilmesi nedeni ile kötülemelere maruz kalmıştı. Pazarlama boyunca, stüdyo, Ghost in the Shell’in hikayesine sadık kalacağını ve simgesel anların doğrudan yansıtılacağını vurguladı. Yine de, serinin yeni bir yorumu olması nedeniyle kuşkusuz değişiklikler yapılmıştır. Son çıkan TV fragmanı oldukça önemli birini teyit etmekte.

Yeni fragmanda Johansson’ın karakterinin değişikliklere maruz kalmasına yol açan olayı tartışırken yeni robotik vücudu Ghost in the Shell’de ilk kez uyandığını görüyoruz. Dr. Ouelet (Juliette Binoche), Johansson’a “Meera” diye sesleniyor. Fragmanın geri kalan kısmı, filmdeki anahtar sekansların ne olması gerektiğini gösteriyor.

Açıkçası, değişimlerden bir kez daha mutsuz olan bir çok kişi olacaktır. Orijinal manga’da The Major, Motoko Kusanagi’nin kod adıdır. Bu değişikliğin arkasındaki mantık oldukça basit olmalıdır. Paramount ve yönetmen Rupert Sanders muhtemelen daha fazla eleştiriyi önlemek için bu değişiklikleri yapmış, The Major’un görünümü eski benliği Meera’ya dayanıyor ve Johansson’ın görünüşünün Japon kökenli birine benzemesi güdülmüyor.

Bununla birlikte, Paramount açıkça Johansson’a bu rolü kendisine bağlı bir yıldız olduğu için vermiş gibi görünüyor. MCU’daki Black Widow rolünden dolayı, sinemanın en iyi kadın yıldızlarından biri haline geldi; Lucy’nin gişelerde ne kadar başarılı bir performans sergilediği unutulmamalı. Ghost in the Shell, bilindik bir anime/manga olmasına rağmen birçok kişi tarafından yaygın olarak bilinmiyor. İnsanların Johansson’a karşı olan ilgisi ister iyi ister kötü olsun filmi daha fazla insanın izlemesini sağlayacaktır. Umut edici bir şekilde, eğer film gerekli başarıyı elde ederse, izleyiciler orijinal seriyi keşfedebilir ve Paramount’a diğer popüler Japon serilerini yorumlama fırsatı verebilir.

Yayınlanan son fragmanı aşağıdan izleyebilirsiniz: