Star Wars: The Mandalorian Dizisinin HDR’ı Yok!

Star Wars: The Mandalorian isimli dizide yeni nesil teknolojilerle ilgili gelişmeler var. İçeriklerin kalitesi gelişen ekran teknolojisi ile birlikte artıyor ama bu teknolojiye dair uyumlu görüntüler için bazı hileler ön plana çıkabiliyor.

Bazı yayıncılar bu konuda hilelere başvurabiliyor. Disney+’ın Star Wars: The Mandalorian isimli dizisi, bu konuda hileye başvuran yapımlardan. HDR kalitesi sunan diziler arasında yer alsa da, sahte HDR kalitesi sunan diziler arasında bulunuyor artık.

HDR Ne Demek?

Hdr yüksek dinamik aralık demek. Yani yüksek çözünürlüklü, görsel anlamında oldukça güçlü ve zengin bir medya demek. Bu yüzden içerikleri üretmek için kullanılan yeni bir ekran teknolojisi diyebiliriz. Farketmesek de çoğu zaman sahte HDR görüntüler endüstriyel anlamda karşımıza çıkabiliyor. Bu yüzden Disney+ platformunda da artık bu konuda önemli bir sahte görüntü kalitesi bulunuyor. Star Wars: The Mandalorian dizisi için bu durum artık ön plana çıkmaya başladı. Pek çok Star Wars: The Mandalorian severi üzecek olan bu durum, orijinal olmayan görüntüler ile karşımıza çıkacak.

Diziye dair pek çok şey söylenebilir ama en güzeli de durumu en iyi şekilde ön plana çıkarmak konusu oluyor. Bu yüzden kanal kendine has bir dilde bu çözümleri en iyi şekilde büyütüyor ve ortaya çıkarmaya devam ediyor. Disney+ üzerinde bu yüksek teknolojiye uyumlu kaç tane yeni yapım olacak merakla bekliyoruz.

Aşağıdaki videoyu seyrederseniz bu konuda sunulan detaylara da göz atmış olursunuz:

fanzade.com editörü