Fanzade Ekip Başvurusu

Merhaba,

Bu sayfamızı okuyorsanız ekibimize katılmak için başvuruda bulunmuşsunuz demektir.

Eğer daha önce bizle tanışmamışsanız, hemen tanıtalım 🙂

Fanzade.com 3 yıldır faaliyette olan bir web platformudur.

 “Hayran Kültürü Platformu” alt başlığı ile hem Amerika ve Avrupa hem de Asya ve Uzak Doğu’dan tüm dünyaya yayılmış kurgusal yapımlara ait haber ve makaleleri Türkçe dilinde sunmaktayız.

Yazarlarımızın belli yapımlar hakkında fikirlerini okuyuculara aktarırlar. Ayrıca sosyal medya üzerinden de kategorilerimizle ilgili konular hakkında aldığımız güncel haberleri sunarız. Bunlar dışında Youtube kanalımızda video içerik üretmekteyiz. Yanı sıra podcastlerimizi Spotify, Apple Podcast’te yayınlamaktayız.

Dünyada benzerleri olmasına rağmen daha önce kendi dilimizde böyle bir platform bulunmadığı için ülkemizde belli fandom’ları seven insanlara başarılı ve bilgi veren içerikler sunmak, ilerleyen zamanlarda da bir araya getirmek istiyoruz.

Kısa tanıtım slaytımız hemen aşağıda, üzerine tıklayarak geçiş sağlayabilirsiniz.


Aklınızda olabilecek sorulara istinaden cevapları da yazalım


Ekibinizdeki kişiler ücretli çalışanlar mı?

-Hayır tamamen gönüllü olarak çalışan bir platformuz. Sitemiz bir gelir modeline bağlı değildir.
Sunucu ücreti, reklam vb. çeşitli giderler, site yöneticileri tarafından karşılanmaktadır.

Fanzade’de istediğim herhangi bir kategoride içerik üretebilir miyim?

-Evet, sitemizdeki kategorilere uygun olması şartı ile üretebilirsiniz.


AŞAĞIDAKİ KISIM YAZARLIK VE EDİTÖRLÜK BAŞVURULARI İÇİN

Yazar olarak siteye nasıl içerik girebilirim?

-Eğer ekibimize katılmaya karar verdiyseniz, yetkilimize dönüş sağlamanız ve sizin için oluşturulacak
yazar hesabınızın bilgilerini almanız yeterli. Ardından panel üzerinden siteye nasıl içerik gireceğinizi anlatan bir video iletilecektir.

Ekibimizle iletişimi nereden sağlıyoruz?

-Ekibimizle iletişimi Discord kanalımız üzerinden sağlıyoruz. Size yetki verilecektir. Böylece yönetim kısmımızı da görebileceksiniz.

İçeriklerde uymam gereken kurallar var mı?

-Aşırı kuralcı değiliz. İmlâya dikkat etmek gerektiğini söylememize gerek yoktur. 🙂 Yazdığınız içerikten ilk başta kendinizin memnun olmasını isteriz. Bu yüzden konu seçimleri size kalmış. Sadece yazınızda ara başlıklar atmayı unutmamayı ve resim boyutları konusunda dikkatli olmanızı öneririz.


Yazdığım makale veya haber denetimden geçiyor mu?

-Yazdığınız ve hazır olduğunu düşündüğünüz makaleyi ilgili panelde sağ kısımdaki alandan “inceleme bekliyor” olarak işaretleyip “Bekliyor Olarak Kaydet” tuşlarına basarak gönderdiğinizde yetkilimiz yazınızı gün içinde düzenler ve yayına alır.

İçerik girişleri için verilen süre nedir?


Ekibimizde yer alan arkadaşlarımızın haftada en az 1 adet makale veya 2 adet haber makalesi girişi yapmaları uygundur. Bu konuda üst sınır bulunmadığı gibi alt sınırın da altına düşmemesi kişinin görevindeki devamlılığı için önemlidir. Özellikle üniversite öğrencileri için sınav zamanları önemli olduğu için bu dönemde olduklarında yönetime bildirmeleri yeterlidir. Bu ve benzeri durumlarda imtiyaz tanınmaktadır.


AŞAĞIDAKİ KISIM SOSYAL MEDYA EDİTÖRLÜĞÜ BAŞVURULARI İÇİN


Sosyal medya kanallarınızda nasıl editörlük yapabilirim?

-İlgi alanınıza göre Instagram hesaplarımızdan bir veya ikisinde yetkilendirilirsiniz. Bunun için yetkilimize dönüş sağlamanız gereklidir.

fanzadecom: Fantastik kurgu ağırlıklı film, dizi ve yer yer animasyonlar üzerine haberler ve ilgi çekecek görsel çalışmalar paylaşılır. Gündemi yakalayabilmek önemlidir.
fz.filmmaniac: Fantastik kurgu dışında da sinema ve diziler üzerine haber, tanıtım, öneri.
fz.otaku: Anime ve Manga dünyasından haber, tanıtım ve önerileri
fz.gamerhead: Oyun dünyasından haber, tanıtım ve önerileri.


Uymam gereken kurallar nedir?

-Mümkün mertebe üzerinde yazı olmayan ve kare görseller kullanmak. Mümkünse Reels formatı için içerikler bulup paylaşmak. Sayfayla “en azından iki günde bir” ilgilenmek. İçeriklerde ve yorum cevaplamalarda imlâ kurallarına önem vermek. Video içerik paylaşılacaksa video yüklenirken kapak fotoğrafına dikkat etmek.AŞAĞIDAKİ KISIM PODCAST VE VİDEO İÇERİKLERİNE KATILMAK İSTEYENLER İÇİN

Podcast’lere nasıl katılabilirim?

-Podcastlerimiz, video podcast formatında çekilir. Öneriye dayalı konularda oluşturulmaktadır. İzlemeyi düşündüğünüz popüler bir yapım, konuşmak istediğiniz bir gündem olduğu takdirde ilgili Discord kanalımıza yazarak, ekipten başkalarını da podcast’e alabilirsiniz. Ortak gün belirlendikten sonra “teamlink” programı üzerinden video podcast kaydı gerçekleştirilir.
Ayrıca ileride gerçekleştirmeyi düşündüğümüz kategori bazlı olacak şekilde gündeme dair konuşulan canlı yayınlarımız da planlar dahilindedir.

Youtube içerikleri nasıl oluşturuluyor?

-Pandemi öncesi İstanbul’daki stüdyomuzda çekimler gerçekleştirmekteydik. Ancak şu anlık öyle bir şansımız olmadığı için tek kişilik içeriklerimizi evde çekiyoruz. Veya toplantı ile online video podcast formatında oluşturuyoruz. Bunlar dışında sitemizdeki uygun görülen makaleler seslendirme ve görüntü kurgulama yöntemi ile videoya dönüştürülüp kanalımıza yükleniyor.

Video kurguları için seslendirme yapabilir miyim?

-Eğer sesinize ve kayıt aldığınız cihaza güveniyorsanız, evet. 🙂


Eğer başka sorularınız varsa ve ekibimize katılmak istiyorsanız, size ulaşan yöneticimize dönüş sağlayabilirsiniz.

Ulaştığınızda hangi kategorilerde ve hangi birim veya birimlerde ekibimize katılmak istediğinizi belirtiniz.

Görüşmek dileklerimizle,
FANZADE Ekibi