Fanzade Ekip Başvurusu

Merhaba,

Bu sayfamızı okuyorsanız ekibimize katılmak için başvuruda bulunmuşsunuz demektir.

FANZADE.COM

Fanzade.com 3 yıldır faaliyette olan bir web platformudur.

 “Hayran Kültürü Platformu” alt başlığı ile hem Amerika ve Avrupa hem de Asya ve Uzak Doğu’dan tüm dünyaya yayılmış kurgusal yapımları konu alan inceleme ve makaleler üretmekteyiz.

Yazarlarımızın belli yapımlar hakkında fikirlerini okuyuculara aktarırlar. Ayrıca sosyal medya üzerinden de kategorilerimizle ilgili konular hakkında aldığımız güncel haberleri sunarız. Bunlar dışında bir süre önce açtığımız Youtube kanallarımızda video içerik üretmekteyiz. Yanı sıra podcastlerimizi Spotify, Apple Podcast’te yayınlamaktayız.


Kısa tanıtım slaytımız hemen aşağıda, üzerine tıklayarak geçiş sağlayabilirsiniz.


Aklınızda olabilecek sorulara istinaden cevapları da yazalım


Ekibinizdeki kişiler ücretli çalışanlar mı?

-Hayır tamamen gönüllü olarak çalışan bir platformuz. Sitemiz bir gelir modeline bağlı değildir.
Sunucu ücreti, reklam vb. çeşitli giderler, site yöneticileri tarafından karşılanmaktadır.

Fanzade’de istediğim herhangi bir kategoride içerik üretebilir miyim?

-Evet, sitemizdeki kategorilere uygun olması şartı ile üretebilirsiniz.


AŞAĞIDAKİ KISIM YAZARLIK VE EDİTÖRLÜK BAŞVURULARI İÇİN

Yazar olarak siteye nasıl içerik girebilirim?

-Eğer ekibimize katılmaya karar verdiyseniz, yetkilimize dönüş sağlamanız ve sizin için oluşturulacak yazar hesabınızın bilgilerini almanız yeterli. Ardından panel üzerinden siteye nasıl içerik gireceğinizi anlatan bir video iletilecektir.

Ekibimizle iletişimi nereden sağlıyoruz?

-Ekibimizle iletişimi Discord kanalımız üzerinden sağlıyoruz. Size yetki verilecektir. Böylece yönetim kısmımızı da görebileceksiniz.

İçeriklerde uymam gereken kurallar var mı?

-İmlâya mümkün derecede dikkat etmek gerektiğini söylememize gerek yoktur diye düşünüyoruz. Yazdığınız içerikten ilk başta kendinizin memnun olmasını isteriz. Bu yüzden konu seçimleri size kalmış. Yazı editörü panelinde yapacağınız girişlerde belli kurallar mevcut. Onları da size ileteceğimiz videoda anlattık.

Yazdığım makale veya haber denetimden geçiyor mu?

-Yazdığınız ve hazır olduğunu düşündüğünüz makaleyi ilgili panelde sağ kısımdaki alandan “inceleme bekliyor” olarak işaretleyip “Bekliyor Olarak Kaydet” tuşlarına basarak gönderdiğinizde yetkilimiz yazınızı gün içinde düzenler ve yayına alır.

İçerik girişleri için verilen süre nedir?


Ekibimizde yer alan arkadaşlarımızın haftada en az 1 adet makale girişi yapmaları uygundur. Bu konuda üst sınır bulunmadığı gibi alt sınırın da altına düşmemesi kişinin görevindeki devamlılığı için önemlidir. Ekibimizdeki üniversite öğrencilerinin sınav dönemlerinde bunu ekip koordinatörüne bildirmeleri yeterlidir. Bu ve benzeri durumlarda imtiyaz tanınmaktadır.


AŞAĞIDAKİ KISIM SOSYAL MEDYA EDİTÖRLÜĞÜ BAŞVURULARI İÇİN


Sosyal medya kanallarınızda nasıl editörlük yapabilirim?

-İlgi alanınıza göre Instagram hesaplarımızdan bir veya ikisinde yetkilendirilirsiniz. Bunun için yetkilimize dönüş sağlamanız gereklidir.

fanzadecom: Fantastik kurgu ağırlıklı film, dizi ve yer yer animasyonlar üzerine haberler ve ilgi çekecek görsel çalışmalar paylaşılır. Gündemi yakalayabilmek önemlidir.
fz.filmmaniac: Fantastik kurgu dışında da sinema ve diziler üzerine haber, tanıtım, öneri.
fz.otaku: Anime ve Manga dünyasından haber, tanıtım ve önerileri
fz.gamerhead: Oyun dünyasından haber, tanıtım ve önerileri.


Uymam gereken kurallar nedir?

-Mümkün mertebe üzerinde yazı olmayan ve kare görseller kullanmak. Mümkünse Reels formatı için içerikler bulup paylaşmak. Sayfayla “en azından iki günde bir” ilgilenmek. İçeriklerde ve yorum cevaplamalarda imlâ kurallarına önem vermek. Video içerik paylaşılacaksa video yüklenirken kapak fotoğrafına dikkat etmek.

FANZADE.COM