Wonder Woman’ın Justice League ve Batman V Superman ile Bağlantısı Ne?

Wonder Woman‘ın çoğu, I. Dünya Savaşı döneminde 1918’de geçse de bu, Batman v Superman: Adaletin Şafağı ve Justice League‘e geldiğinde Diana’nın nasıl etkilendiğini göremeyeceğimiz anlamına gelmiyor. Filmin başında ve sonunda yer alan sahneler, savaştaki dünya ile birleşmeye hazır kahramanlar arasındaki boşluğu doldurmasına yardımcı olacaktır.

Yapımcı Curt Kanimodo geçen yıl bir dizi ziyarette basına verdiği demeçte “Filmin sonunda, Batman v Superman’de onu alıp almadığımızı gösteren güçlü bir katalizör var.” dedi.

Yapımcı yapımcı Charles Roven, “Wonder Woman’ın çoğu, zaman çizelgesi açısından Batman v Superman’den önce yer alıyor, ancak bu arada kalmış zaman dilimleri BvS’den sonra” diyor.

Spoiler sayılabilir! Filmin öyküsü Wayne Enterprises’ta, Bruce Wayne’in Diana’nın -BvS’de gördüğümüz- eski bir fotoğrafının izini sürerken başlıyor.  Diana, müze görevlisiyken Bruce’dan bir sandık ve üzerinde bir gün hikayesini anlatmasını umduğunu belirten bir mektup alıyor. Fotoğrafı görmek ona geçmişini, özünü ve insan dünyasındaki ilk zamanlarını hatırlatıyor.

wonder woman

Patty Jenkins’in yönettiği ve Gal Gadot’ın Themyscira Prensesi Diana olarak rol aldığı Wonder Woman, 2 Haziran 2017’de vizyona girecek.

Wonder Woman’dan önce Amazon’ların prensesi olan Diana, yenilmez bir savaşçı olarak eğitilmişti. Amerikalı pilot Steve Trevor (Chris Pine) kaza yaparak adaya düştüğü sırada dünyadaki şiddetli çatışmayı anlattığında Diana, evini terk ederek tehdidi durdurabileceğine ikna olmuştu. Tüm savaşları sona erdirmek için bir savaşta insanların yanında savaşan Diana, tam güçlerini ve gerçek kaderini keşfedecek.