Miller, Deadpool Devam Filmi ve Cable Karakteri Hakkında Konuştu

Geçtiğimiz günlerde Silicon Valley Comic Con’a katılan, Deadpool’un yönetmeni Tim Miller, gişe rekorları kıran R-rated filminin devamı ve filmdeki Cable karakterine yaklaşımı hakkında Comic Con’dan Lucas Siegel’e konuştu.
cable-deadpool-2

Miller kendisine sorulan; “Deadpool da, diğer filmlerde olduğu gibi devam filminde daha büyük ve daha iyi olmalı handikabına düşecek mi?” sorusuna şu şekilde cevap verdi:

“Daha büyük bir yapımın daha iyi olacağı fikrini savunmuyorum. Karaktere uygun bir hikaye anlatıyorsunuz.  Deadpool farklı bir dünyaya sahip diye onu daha da büyütebileceğiniz anlamına gelmiyor. Filmin fanlarının da bu düşüncede olduğunu düşünmüyorum çünkü biz büyük bir etki bıraktık. Deadpool’un büyük bir kalbi ve büyük bir mizah anlayışı var, filmde aksiyon da var ve ana karakter başka filmlerdeki karakterlerden oldukça farklı bu yüzden fanlar filmi benimsedi. Bu yüzden Deadpool’un dünyasını büyütmek, hem karaktere hem de fanlarına ihanet olur diye düşünüyorum.”

Deadpool’un devam filminin nasıl olması gerektiğiyle ve Cable karakteriyle ilgili herkesin bir fikri var. Yönetmene bunların onu etkileyip etkilemediğiyle ilgili sorulan soruya, Miller şu şekilde cevap verdi:

“Yani, bunları duyuyorsunuz ama dinlemiyorsunuz. Bu, Cumhuriyetçi misiniz yoksa Demokrat mısınız gibi bir şey; eğer hükümetin nasıl olması gerektiğiyle ilgili bir fikriniz varsa, kim ne derse desin kendi fikrinizi savunuyorsunuz. Bu da aynen öyle. Benim okuduğum çizgi romanlardan Cable’ın nasıl olması gerektiğiyle  ilgili bir fikrim var. Ama, Des Moines, Iowa’dan biri aynı çizgi romanı okuyup Cable hakkında farklı düşünüyor olabilir.Bunlar beni ilgilendirmiyor.Herkesi dinlerim ama sonunda kendi fikrimi uygularım.”

Miller ile yapılan röportaja videodan ulaşabilirsiniz.