MARVEL Yeni BLADE Aktörünü Seçti; MAHERSHALA ALİ

Beyaz perdede Wesley Snipes tarafından canlandırılan ve en son 2004’te üçüncü filminde gördüğümüz Blade karakterini yeniden sinemada görebileceğiz. Ama bu kez farklı bir aktörle.

Marvel Stüdyoları başkanı Kevin Feige, Associated Press verdiği röportajda yeni Blade’i bulmanın oldukça kolay olduğunu açıkladı. Her şey Ali’nin reboot’u sorması ile yerli yerine oturduğunu söyledi.

Luke Cage filminde ‘Cottonmouth’ Stokes olarak Marvel evrenine bir giriş yapmış olan Mahershala Ali, 2016 yılında Moonlight’ta gösterdiği performansla En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Oscar’ını kazanmış bir isim. Bunu 2018’de Green Book için aldığı ikinci Oscar izledi. Söylemeye gerek yok, bu adam MCU’da istediği herhangi bir karakteri oynayabilir ama bir vampir olmayı seçti.

Marvel Stüdyolarından yayınlanan yeni Blade logosu

Yıllarca Blade rolünü oynamış olan Snipes‘ın, Ali’nin bu role seçilmesi hakkında nasıl hissettiği hala bilinmiyor. Ama bizce deneyimli oyuncu, yıllarca oynadığı karakterin Mahershala Ali tarafından oynanması hakkında onur duyacaktır diye düşünüyoruz.

Blade filminin Konusu

Asıl adı Eric Brooks olan Blade, dünyaya vampir bir adamın ve normal bir kadının çocuğu olarak dünyaya gelmiştir. Ancak o daha doğmadan babası onu terk eder, annesi ise ona tek başına bakamayacağını düşünür ve onu sokağa bırakır. Bunun bir nedeni de onun da giderek bir vampire dönüşmeye başlamasıdır. Blade sokaklarda büyür. Daha çocukken diğerlerinden farklı olduğunu fark eder. O tam bir vampir değildir, ama kana ihtiyaç duyar ve diğer vampirler kadar da güçlüdür. Bu yeteneklerini fark eden bir vampir avcısı olan Whistler, onu yanına alır ve eğitir, böylece Blade vampirlerin kabusu olur. Bir yandan da tam bir vampire dönüşmeden annesini bulmak hayattaki tek amacıdır.

Blade’in yeni filmi için  henüz resmi bir çıkış tarihi verilmedi Daha fazla haber için bizi takip etmeye devam edin.