Batman: Killing Joke Fragmanı Yayınlandı.

Warner Bros. ve DC’nin yeni orijinal animasyon Batman: The Killing Joke’un fragmanı yayınlandı. 18 yaş üstü yani rated R olarak hazırlanan  animasyon filminin çizgi romanı da iyi bir satış yakalamıştı.

Batman: Killing Joke Konusu:

Batman ve ezeli düşmanı Joker arasındaki psikolojik mücadeleyi ve Joker’in gizemli kökenlerini konu almakta olan eser mantık ile delilik arasındaki ince çizgiye değinmektedir.

Joker, Arkham Akıl Hastanesi’nden kaçar. Joker’in buradaki yerine giden James Gordon olayı araştırmaya başlamıştır. Joker şehri dolaşırken geçmiş hayatından kesitler verilmektedir.

Akıl hastanesinden kaçan Joker’in hayatı, çizgi romanın flashback kısımlarında karısı hamile kalmış başarısız bir komedyen olarak gösterilmektedir. Maddi olarak zor duruma düşen Joker bir mafya babasına gider. Mafya babası ondan Red Hood kimliğine dönüşerek Gotham sokaklarında korku salmasını ister. Karısını trajik bir elektrik kazasında kaybeden Joker bir köprüde Batman’i görüp bir fabrikanın kimyasal atıklarına düşer. Karısını da trajik bir elektrik kazasında kaybeden Joker delirmeye başlar ve Komiser Gordon ile Batman’e savaş açar. Komiserin evine giren Joker, Gordon’un kızı Barbara’yı vurup kötürüm bırakır ve işkenceye başlar.  (Kaynak: Vikipedi)

 

 

Kaan Mustafa Ülgen
Fanzade.com Genel Yayın Yönetmeni