Death Note’un Senaristinden Iron Man Anime Uyarlaması Geliyor

Kanada Kategori B özel aile kanalı CHRGD, yaşı biraz daha büyük izleyicilere hitap ederek, 2010 Marvel/Madhouse ortak yapımı Iron Man anime uyarlamasını 7 Mayıs’ta yayınlamaya başlayacak.

Beğenilen çizgi roman yazarı Warren Ellis animenin taslağını hazırlarken, Death Note’un senaryosunu yazan Toshiki Inoue animenin uyarlamasını yaptı. Redline’dan Takeshi Koike, uzo Sato (Kaiji) ile birlikte anime serisini yönetecek.

Seri Özeti:

“Milyarder ve mühendislik dahisi Tony Stark, kendi reaktör teknolojisini temel alan çevre kirliliğini önleyici bir reaktör inşa etmek üzere Japonya’ya gider. Düzenlediği basın toplantısında Stark, Iron Man olarak artık emekli olduğunu açıklar ve başkalarının kullanımı için yaptığı yeni model bir Iron Man kostümünü tanıtır.Stark yeni Iron Man kostümüyle bir test uçuşu yaparken gizemli robotik bir silah ortaya çıkar ve Iron Man’e saldırmaya başlar. Bu, “Zodiac” adı verilen yüksek teknoloji ürünü silahlasaldırılarının sadece başlangıcıdır ve Tony Stark onları yenmek için kostümünün içinde kalmak zorundadır.”

Kaan Mustafa Ülgen
Fanzade.com Genel Yayın Yönetmeni