Cumberbatch, Doctor Strange’i Muhteşem Yapan Sırrı Açıkladı

 Cumberbatch, Doctor Strange hakkında konuştu

Stephen Strange yetişkin hayatını cerrahiye adadı ama bu sonbaharda Marvel Sinematik Evreni’nde yeni bir çalışma alanı bulacak. Doctor Strange olarak büyü öğrenecek ve yeni yeteneklerle birlikte dünyanın en güçlü koruyucularından biri olacak.

doctor strange

Yaklaşan filmde Strange, büyü kullanmanın yanı sıra  Eye of Agamotto ve Cloak of Levitation’ı da içeren şeytani düşmanlarına karşı özel unsurlar da kullanacak ama EW‘ye konuşan Cumberbatch, filmde karakteri güçlü yapan şeyin büyü ya da benzeri şeyler olmadığını, Strange’i özel yapan şeyin vazgeçmeyi reddetmesi olduğunu söylüyor. Aktör yaptığı açıklamada:

“Bu adam dibe vuruyor ve sonra daha da ileri gidiyor. Bu adam daha ne kadar yük taşıyabilir sanıyorsun? Yıkılıyor, ayağa kalkıyor sonra yine yıkılıyor sonra tekrar ayağa kalkıyor. İşte bu onu süper kahraman yapan şey. Pek çok insan bana onu süper kahraman yapan şeyin ne olduğunu soruyor. Vermem gereken gerçek cevap bu. Cloak of Levitation ya da Eye of Agamotto değil. Bu onun güçlü duruşuyla ilgili. Bu bir sürat koşusu değil, bu bir maraton ve bu adam çok iyi dayanıyor.”

Doctor Strange 4 Kasım’da sinemalarda olacak.