Batman: Killing Joke Yayın Tarihi Açıklandı

killing joke

Temmuz ayında ilk gösterimi yapılması beklenen animasyonunun yayın tarihi resmi olarak açıklandı. Alan Moore ve Brian Bolland’ın uyarlama eseri olan Batman: Killing Joke, Blu-Ray ve DVD olarak 2 Ağustos’ta raflardaki yerini alacak.

Bu 18 yaş üzeri için hazırlanmış olan proje, Kevin Conroy ve Mark Hamill’in efsaneleşmiş sesleri ile piyasaya sürülecek. Ayrıca Tara Strong, Batgirl’ü ve Ray Wise  da Komiser Gordon’u seslendirecek isimler.

Batman: Killing Joke ‘un fragmanını aşağıdan izleyebilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=SnTSqgJPVl8

Killing Joke Film Seslendirmeleri İçin İki Değerli İsim Açıklandı

Batman: The Animated Series’in yıldızları Kevin Conroy ve Mark Hamill,The Killing Joke film animasyon uyarlamasında Batman ve Joker olarak solgun ay ışığında yine şeytanla dans etmeye hazırlanıyorlar.

Film geçen yılın Comic Con’unda duyurulmuştu. Roller o günden beri söylenti halindeydi, Comic Book Resources sonunda bunu onayladı.

Kevin-Conroy-Mark-Hamill-Batman-Joker Killing Joke

Kevin Conroy yaptığı açıklamada:

“20 yıldan fazla süredir Batman’i seslendirmenin ayrıcalığını yaşıyorum. Kayıtlar sırasında en sevdiğim anları Mark Hamill’in yanında yaşadım. Mark benim iyi bir aktör olmam için her zaman  fırsat verdi. Tüm zamanların en müjdeli  Batman/Joker hikayesinde bu karakterleri birlikte hayata geçireceğimiz için oldukça heyecanlıyım.” dedi.

Mark Hamill ise:

“Favori Batman’im Kevin Conroy ile bir kez daha çalışma imkanı buldum. Bu ikonik kötü adamın kökenini düşündüğümüzde benim için rüyaların gerçek olması gibi. Killing Joke!’da Joker olarak dönecek olmaktan inanılmaz derecede heyecanlıyım.” dedi.

CBR’ın haberine göre, Tara Strong, Barbara Gordon olmaya hazırlanıyor ve Twin Peak’in Ray Wise’ı da Commissioner Gordon’u seslendirecek.

Henüz filmin çıkış tarihi açıklanmadı ama WB bu yıl Temmuz’da gerçekleştirilecek Comic Con’da galaya ev sahipliği yapacak.

 

Batman: Killing Joke Konusu:

Batman ve ezeli düşmanı Joker arasındaki psikolojik mücadeleyi ve Joker’in gizemli kökenlerini konu almakta olan eser mantık ile delilik arasındaki ince çizgiye değinmektedir.

Joker, Arkham Akıl Hastanesi’nden kaçar. Joker’in buradaki yerine giden James Gordon olayı araştırmaya başlamıştır. Joker şehri dolaşırken geçmiş hayatından kesitler verilmektedir.

Akıl hastanesinden kaçan Joker’in hayatı, çizgi romanın flashback kısımlarında karısı hamile kalmış başarısız bir komedyen olarak gösterilmektedir. Maddi olarak zor duruma düşen Joker bir mafya babasına gider. Mafya babası ondan Red Hood kimliğine dönüşerek Gotham sokaklarında korku salmasını ister. Karısını trajik bir elektrik kazasında kaybeden Joker bir köprüde Batman’i görüp bir fabrikanın kimyasal atıklarına düşer. Karısını da trajik bir elektrik kazasında kaybeden Joker delirmeye başlar ve Komiser Gordon ile Batman’e savaş açar. Komiserin evine giren Joker, Gordon’un kızı Barbara’yı vurup kötürüm bırakır ve işkenceye başlar.  (Kaynak: Vikipedi)