DAREDEVIL 3. Sezondaki DEX POINDEXTER “BULLSEYE” Kimdir?

Eğer Daredevil kötülerinden bahsediyorsak Kingpin’e kök söktürecek biri varsa o da Bullseye‘dır. Bu ölümcül suikastçı yıllardır Matt Murdock’ın baş belası. Netflix, Bullseye ‘ın MCU’daki ilk çıkışını Daredevil’ın 3. sezonunda yaptı.

İşte size hedefini neredeyse hiç kaçırmayan bu korkulan katil hakkında bilmeniz gereken şeyler:

Bullseye Kimdir?

 

Temel Özellikleri

Marvel Evreni ölümcül suikastçılarla doludur ama işinizin doğru yapıldığından emin olmak istiyorsanız ona yönelirsiniz. Yaşayan en iyi nişancılardan olan Bullseye hedefini neredeyse hiç kaçırmaz ve onun için zor, tehlikeli ya da kötü diye bir şey yoktur. Daredevil’ın kafasını sürekli karıştıran tek kahramandır. İkisi, Marvel Evreni’ndeki en hararetli rekabeti oluştururlar.

Güçleri ve Yetenekleri:

Bullseye’ın teknik olarak insanüstü hiçbir gücü yoktur, ancak amacı inanılmaz derecede insanüstü olabilir. Herhangi bir nesneyi ölümcül bir mermiye çevirebilir. Bu bir bıçak, bir mermi, bir ataş veya bir diş bile olabilir. Hedeflerini neredeyse her mesafeden veya açıdan kesin doğrulukla vurabilir. Sadece bu saldırıları algılayan Daredevil ya da Örümcek-Adam gibi kahramanlar hayatta kalma şansını yakalarlar.

Ölümcül bir düşme sonucu Bullseye’ın omurgası, tıpkı Wolverine’in kemikleri gibi adamantiumla güçlendirilmiştir. Bullseye bu sayede yaralanmalara karşı dirençlidir ve çoğu insanın son derece rahatsız edici bulacağı şekilde vücudunu eğip bükebilir.

 Daredevil #181'de Bullseye, Kingpin'in gözüne girmek için Elektra'yı öldürdü
Daredevil #181’de Bullseye, Kingpin’in gözüne girmek için Elektra’yı öldürdü

Kökeni ve Arkaplanı

Yazar Marv Wolfman ve sanatçı John Romita tarafından yaratıldı ve ilk olarak 1969’da Nick Fury: Agent of SHIELD #15’te Nick Fury’e suikast düzenlemek için Hydra tarafından kiralanan kişi olarak ortaya çıktı. Açıkçası, bu pek işe yaramadı ve Bullseye, birkaç yıl sonra Daredevil‘deki gerçek kötülük arayışını bulduğu bir kitap olarak yeniden ortaya çıkacaktı.

Çok geçmeden iki karakter arasında rekabet başladı ve Bullseye, Daredevil’dan daha iyi olduğunu kanıtlamak konusunda takıntılı hale geldi. Pek çok açıdan Batman’in Joker’i neyse Daredevil için de Bullseye aynısıydı. Tıpkı Joker gibi ölüme yakın deneyimlerden kurtuldu ve her zaman Matt Murdock‘un hayatını berbat hale getirmek için geri döndü.

Ve şimdi Bullseye, MCU’daki ilk çıkışını Netflix’in Daredevil serisinin üçüncü sezonunda yapıyor. Aktör Wilson Bethel, görünüşe göre kahramanı itibarsızlaştırmak amacıyla Daredevil’in kimliğini ele geçiren Poindexter adlı bir FBI ajanını oynuyor.