Aquaman’in Ne Kadar Güçlü Olduğunun 10 Maddelik Kanıtı

Bir Balıkla Konuşmaktan Fazlasını Yapıyor

10

Aquaman’in telepatisi pek çok yönden suda olmayan yaşamı da etkileyebilir. Zihinleri okuyamıyor ya da telepatik olarak insanlarla direkt iletişime geçemiyor ama farklı maceralarda insanlara hipnotik telkinlerde bulunuyor. Bir kere mücadele etmeye başlayınca düşmanını yoğunlaşarak kolayca ele geçiriyor. Kötü Kordax üzerinde zihinsel atak başlattığında bu öyle yoğun oluyor ki sonunda düşman kendini öldürüyor.

Aquaman bir dizi başka yeteneklerle doğdu. Bir yüzücü olarak hızı saatte 1,150.7 mile ulaşabiliyor ve kendini denizden 60 feet yukarıya  fırlatabiliyor. Bu güç, Arthur’un bir arabayı kolayca kaldırıp bir futbol topu gibi fırlatabileceği anlamına geliyor. Bir keresinde 10 katlı binadaki bir yangında itfaiyeciler herkesi tahliye edene kadar destek sağladı. Kurşunlar onu sadece küçük bir çizik bırakarak sıyırıyor. Duyuları artırılmış ve tamamen karanlıkta görebiliyor. Ve yıllar boyunca görünmeyen, büyülü güçler Aquaman’e pek çok kehanet görüsü vermiştir.

Yıllar boyu süren savaş deneyiminin yanı sıra Aquaman, Superman ve Batman’in aksine eğer gerektiğine inanıyorsa kan dökmekten ve öldürmekten çekinmemiştir. İşte size ölümcül bir savaşçı.