Aquaman’in Ne Kadar Güçlü Olduğunun 10 Maddelik Kanıtı

Tanrılarla Savaşıp Ölümü Geçebiliyor

2

Aquaman’in Triton ile tekrarlanan savaşlarında, diğer boyutlarda, Antik Yunanistan’da tanrı olarak tapılan ve babası Poseidon’dan daha güçlü olan Aquaman inanılmaz derecede güçleniyor.  Triton Aquaman’in yedi denizin kralı olmasından hiç hoşlanmıyor ve modern dünyada onu defalarca aşağılamaya çalışıyor.

Bir hikayede Triton, babası Poseidon’u diğer dünyadaki Yunan Tapınağı Hades’e göndererek, yeryüzüne yıkım çıkarıyor. Aquaman, Trinton ile karşı karşıya geliyor ve rakip tanrıyı Hades’e yollayarak bir oyun oynuyor. Ama Charon’a izin vermek yerine Styx ve Azrail’in Antik Yunan versiyonuyla birlikte ölüler diyarında ona eşlik ediyor. Arthur’un başka bir planı var; Charon’un yüzüne bir yumruk atıp botunu almak ve onu üç başlı şeytan köpek Cerberus’ atıp,Hades’le onu ve Poseidon’u serbest bırakması için konuşmak.

Yaşayanların dünyasında ise  Poseidon Triton’u indirmek ve Aquaman’e meşhur üç dişli mızrağı koruyucusu olarak vermek için yardım ediyordu çünkü Aquaman’in kendini tanrı olarak tanıtanlardan daha asil olduğuna inanıyordu.