MARVEL Cephesinden Yeni Haber: WOLVERINE’nin Yeni Bir Süper Gücü VAR!

Dün (05.06.2018) Marvel semalarından hepimizi heyecanlandıracak bir haber geldi. Wolverine‘in dönüşü…
Bu Eylül’den itibaren Charles Soule ve Steve McNiven‘den ellerinden daha önce görmediğimiz bir Wolverine görmeye hazır olun. Evet evet yanlış okumadınız, resmen Wolverine ölümden geri dönüyor ve bu yetmiyormuş gibi pençelerinde yeni numaralar göreceğiz.

Wolverine’nin yeni süper gücü

Wolverine haberine dönüşüne eşlik eden bir videoda Soule; Logan’ın geri dönüşünün bir şey ifade etmesi için güçlerinde bir değişiklik yaptığını açıkladı ve şu anda onun tıraş bıçağından keskin pençeleri artık aşırı derecede ısı yayıyor. 

“Wolverine’nin cesedi kayıp. Tüm Marvel Universe onu arıyordu çünkü o süper kahraman bulmacasının çok önemli bir parçası. Ve en sonunda, o bulunacak. ”diyor Charles Soule, Marvel.com‘a. “Bunun bir şekilde kendisini yeni ve taze hissettirecek şeyler yapmak için gerçek bir fırsat olduğunu düşündüm; Eğer ölümden geri gelirseniz, bu bir şey ifade etmelidir. Bunun dışa dönük fiziksel yansımalarından biri şu anda, zaman zaman, pençeleri derisinin altından çıktıktan sonra ısınabiliyorlar. Gerçekten çok ısınabilirler.”

Bunu kafamda düşündüğüm şekilde ve Steve’e senaryolarda anlattığım şekilde bir örnek vermem gerekirse kırmızı sıcak, sarı sıcak, beyaz bile olabilir pençeleri. Ateşli her şeyi artık Logan yapabilir. Eğer Logan karşınıza çıkarsa, pençeleri ısınır ve parlarsa bu başınız büyük belada demektir. ”

Wolverine'nin yeni süper gücü

Wolverine’nin dönüşü, 2014’te Wolverine’in Ölümü ile başlayan ve şu anda Wolverine için Hunt’ta devam eden Charles Soule’nin Wolverine olaylarının üçlemesini tamamlayacak. Wolverine’nin dönüşü nihayet dört Wolverine mini serisi; Adamantium Agenda (Adamantium Günlüğü) , Weapon Lost (Kayıp Silah), Mystery in Madripoor (Madripoor’daki Gizem) ve Claws of a Killer (Katilin Pençeleri) serilerinde araştırılan gizemin cevabını ortaya çıkarmayı vaat ediyor.

Dört Wolverine mini serisi için hepsi, sivri uçlu arkadaşımızın peşinde farklı konuları takip ediyor ve her biri bulmacanın farklı parçalarıyla bir sonuca varıyor. Gelecek olan Dead Ends ile ilgili Marvel’in X-Men editörü Jordan D. White‘ın bir dipnotu var; “Okuyucular bu bulmacayı bir araya getirip bir şeyler bulabilirler… Ama ne bulduklarını beğenmeyebilirler.”

Esnaf bir baba ile tasarımcı bir annenin ortak çalışması. Boş vakitlerinde bal porsuğu ile komodo ejderi dövüşse hangisi kazanır diye düşünen, Koluna anime ve çizgiromanlarla alakalı dövme yaptıracak kadar fütursuz bir adam...