Tüm Marvel Çizgi Romanları İçin 200.000$ Fiyat Biçen Dükkan

Marvel Comics’in gerçek bir hayranıysanız, Kansas City’den B-Bop Comics‘in sizin için son bir teklifi var: Marvel çizgi romanlarından oluşan tam bir koleksiyon. Koleksiyon,1961’den Fantastic Four #1 ile başlıyor ve 2015 yılına kadar olan, Marvel’in orjinal grafik romanlarını, dergi sürümlerini ve hazine sürümlerini içeriyor. Tüm Marvel Çizgi Romanları için 200.000$ gibi bir rakam belirlenmiş.

B-Bop bu koleksiyonu, çocukluğundan beri Marvel çizgi romanlarını tamamlamaya uğraşan bir koleksiyonerden aldı ve onun onayıyla da koleksiyonu tek parça halinde satışa sundu. Eğer Şubat’a kadar alıcı çıkmazsa, koleksiyon küçük parçalara ayrılıp satılacak.

Tüm Marvel Çizgi Romanları

B-Bop’tan Frank Mangiaracina koleksiyonun durumuyla ilgili olarak :

“Genel olarak eski tarihli kitaplar kötü durumdalar. Orijinal sahibinin henüz çocukken gazete bayilerinden aldığı eski tarihli diğer kitaplara ve bunun dışında koleksiyonu tamamlamak için satın aldıklarına oranla  eski tarihli Amazing Spider-Man biraz daha iyi durumda. Onun favorisi Jack Kirby kitaplarıymış ve eski tarihli Avengers, Fantastic Four ve Thor kitaplarının durumu da aslında gençlik heyecanının etkilerini gösteriyor. Zaman geçtikçe kitaplardaki ortalama durum iyileşiyor ve 70’li yıllardan günümüze kadar olan kitapların durumu da adeta yeni gibi muhafaza edilmiş.” dedi.