MARVEL “WOLVERINE: INFINITY WATCH”‘ı DUYURDU

Wolverine, Marvel Evrenine geri döndü ayrıca büyük ve kozmik bir rolü var gibi görünüyor.

Marvel Comics, yazar Gerry Duggan ve sanatçı Andy MacDonald’a ait Wolverine: Infinity Watch‘ın yeni bir seriyi duyurdu. Sınırlı üretilen bu seriler, Wolverine’nin Marvel Legacy # 1′deki dönüşünde görüldüğü gibi Sonsuzluk Taşları’na nasıl bulaştığını ortaya çıkaracak.

 

Giuseppe Camuncoli’nin Wolverine: Infinity Watch # 1’deki kapağına bir göz atın.

Seride Wolverine’in Loki ile takım oluşturduğunu göreceğiz. Marvel.com’a konuşan Duggan konuyla ilgili sadece ”yeni bir kozmik role ihtiyaç var…izleyip göreceğiz.” dedi

Wolverine’ın dönüşü Marvel hayranlarının takip etmesi için biraz kafa karıştırıcıydı. Bir yandan kozmik dalaverelere olan ilgisinin Marvel Legacy #1‘deki Space Stone ile bağlantılı olduğu ima edildi. Bu sebeple çoğu hayran, Logan’ın dirilişinin Sonsuzluk Taşları ya da benzer birtakım kozmik güçlerle alakalı olabileceğini düşündü. Logan daha sonra Marvel Comics’ten birkaç ”post credits”sahnesinde göründü; bunlar Space Stone’u Black Widow’un ellerine bırakmadan önce, kendini Marvel Evreni’nden bazı arkadaşlarına neredeyse açık ettiği Infinity Countdown ve Infinity Wars’a öncülük eden olaylardı.

The Hunt for Wolverine, Wolverine’i mezarından Persephone ve şirketi Soteira’nın kötü amaçlar için çaldığını ortaya çıkardı. The Return of Wolverine bundan sonraki olaylara odaklanıyor ve seride herşeyin göründüğü gibi olmayabileceğine dair işaretler var. Her iki durumda da bu iki anlatı henüz birbirine bağlanmadı. Belki Wolverine: Infinity Watch bazı sorulara cevap verir.

“Infinity Watch” terimi, uzun zamandır Marvel Comics hayranları için bazı ekstra anlamlara sahip.

Orijinal Infinity Watch’un Adam Warlock tarafından, Infinity Gauntlet’teki olaylardan sonra Sonsuzluk Taşlarına, daha sonra da Infinity Gems’e göz kulak olması için oluşturulan bir grup olduğunu hatırlayacaklar.

Infinity Wars başladığında yeni ve kısa ömürlü bir Infinity Watch kuruldu. Adam Warlock bir kez daha Soul Stone’na sahipti. Turk Barrett, Mind Stone’na sahipti.  Space Stone, Black Widow’un elinde idi. Star-Lord Power Stone’nu kontrol etmeye gelmişti. Captain Marvel, Reality Stone’u alıkoymuştu. Doctor Strange Time Stone’na sahipti.